کد خبر: 1106901 A

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی از تشکیل ۷ فقره پرونده تخلف ارزی برای دریافت کنندگان ارز دولتی در استان خبر داد.

ایرج مرندی در گفت و گو با ایلنا بیان کرد: از ابتدای امسال عملکرد 100 شرکت  وارد کننده کالاهای مورد نیاز کشور که از بانک مرکزی ارز دولتی دریافت کرده بودند مورد بازرسی قرار گرفت.

وی افزود: طی بررسی عملکرد دریافت کنندگان ارز دولتی 7 فقره پرونده تخلف عدم اجرای تعهدات به ارزش بیش از 66 میلیارد و 257 میلیون ریال تشکیل و برای رسیدگی بیشتر و صدور حکم نهایی به مراجع ذیصلاع ارجاع داده شد.

مرندی تأکید کرد: دریافت کنندگان ارز دولتی که جهت  واردات کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور اقدام نموده اند باید بموقع و بطور کامل به تعهدات خودت عمل کنند در غیر اینصورت مطابق قانون و با جدیت با آنان برخورد خواهد شد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: همچنین از ابتدای سال جاری در حوزه مبارزه با کالای قاچاق یک هزار و 666 مورد بازرسی در سطح استان انجام شده است.

مرندی عنوان کرد: بازرسی های انجام شده در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان منتج به تشکیل 33 فقره پرونده قاچاق کالا به ارزش بیش از 49 میلیارد و 824 میلیون ریال شد که جهت رسیدگی بیشتر به تعزیرات حکومتی استان ارجاع داده شده است.

وی بیان کرد: بیشترین کشفیات احتکار و قاچاق کالا در حوزه آهن آلات و میلگرد با کشف 159 تن و تشکیل 3 پرونده تخلف قاچاق و احتکار به ارزش بیش از 38 میلیارد و 238 میلیون ریال می باشد که پس از تکمیل پرونده به تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد.

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی ارز حقوق سازمان صنعت معدن مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر