کد خبر: 1106349 A

طی4 ماه گذشته صورت گرفت؛

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با بیان این‌که در طول 4 ماهه امسال 242 میلیون دلار صادرات از طریق مرزهای استان صورت گرفته، گفت: ارزش دلاری کالاهای صادراتی توسط پیله وران نیز 65 میلیون دلار برآورد شده است.

به گزارش ایلنا، نادر صادقی در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی استان، با بیان این‌که میزان صادرات در طول 4 ماهه امسال 242 میلیون دلار برآورد شده، اظهار داشت: این رقم در مقایسه با گذشته از نظر ارزی 35 درصد کاهش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که میزان واردات نیز 253 میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت‌زمان مشابه در گذشته از نظر ارزی 46 درصد افزایش داشته است. همچنین میزان 65 میلیون دلار از طریق پیله‌وری صادرات از مرزهای آذربایجان غربی صورت گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با بیان این‌که در طول سال 99 بیش از 885 هزار تن سیب از مرزهای استان صادر شده، گفت: این میزان صادرات 326 میلیون دلار ارزآوری برای استان و کشورمان داشته است.

صادقی با اشاره به این‌که پایانه مرزی رازی در سه فاز اجرا و به پایان خواهد رسید، یادآور شد: فازهای نخست و دوم این طرح در طول سال‌های 98 و 99 به اتمام رسیده و در تلاش هستیم فاز سوم را در آینده‌ای نزدیک مورد بهره‌برداری قرار دهیم. این پروژه از پیشرفت فیزیکی 70 درصدی برخوردار است.

وی با تأکید بر اهمیت مرز و استعدادهای مرزی، تصریح کرد: آذربایجان غربی با در اختیار داشتن بیش از 900 کیلومتر مرز مشترک سبب افزایش درآمد ارزی استان و در نهایت کشور شده ازاین‌رو بایستی مسئولان به‌ویژه مسئولان کشوری برای اتمام پروژه‌های ناقص مرزی اهتمام جدی داشته باشند.

معاون استاندار آذربایجان غربی یادآور شد: از24 مرز کشوری 5مرز در آذربایجان غربی واقع شده است که با برقراری مرز میان سردشت به 6 مورد افزایش خواهد یافت.

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی درآمد دلار صادرات غیرنفتی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر