کد خبر: 1105206 A

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی از ارائه تسهیلات اشتغالزایی به ۳۳۰ زن سرپرست خانوار طی سال گذشته در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا،سعید فریور در نشست خبری با خبرنگاران  به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی با اشاره به افتتاح و واگذاری  ۵۳ واحد مسکن مددجویی در استان گفت: برای تکمیل واحد های مسکونی مددجویان ۴ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض و ۱/۵ میلیارد تومان تسهیلات بنیاد مسکن پرداخت شده است.

فریور تعداد خانوار تحت پوشش بهزیستی در استان را ۸۹ هزار و ۲۶۲ خانوار اعلام کرد و گفت: کل جمعیت تحت پوشش بهزیستی استان ۴۲۱ هزار و ۶۴۵ نفر است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی تعداد مستمری بگیران این سازمان را ۵۶ هزار نفر بیان و خاطرنشان کرد: ۱۶ هزار نفر از محل اعتبارات سازمان بهزیستی و بیش از ۴۵ هزار نفر از محل هدفمندی یارانه ها مستمری دریافت می‌کنند.

وی افزود متاسفانه به دلیل کمبود اعتبار و نقدینگی حدود ۲۰ هزار نفر در استان پشت نوبت مستمری بگیر هستند.

به گفته فریور تمامی ۱۸۰۰ معلول و مددجوی تحت پوشش مستقر در مراکز نگهداری شبانه روزی استان و پرسنل نگهداری آنها در مقابل بیماری کرونا واکسینه شده اند.

فریور در ادامه با اشاره به پرداخت ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی طی سال گذشته  در استان گفت: ۳۳۰ نفر زن سرپرست خانوار یا خود سرپرست از این تسهیلات اشتغالزایی استفاده کرده‌اند.

مدیر کل بهزیستی آذربایجان غربی بحث اشتغال و مسکن را یکی از مهمترین اصول توانمندسازی مددجویان تحت پوشش این نهاد عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال گذشته در جهت حمایت از افراد اشتغال یافته مبلغ ۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات حق بیمه سهم کارفرما خویش فرما و در جهت حمایت از اشتغال ایجاد شده تا ۴۸۵ نفر از جامعه هدف بهزیستی پرداخت شده است.

فریور تاکید کرد: این اداره کل به کارفرمایانی که جامعه هدف بهزیستی از جمله معلولان معتادان بهبود یافته زنان سرپرست خانوار و فرزندان بدسرپرست و بی‌سرپرست که مهارت‌های لازم را فرا گرفته و دارای مدرک فنی حرفه ای هستند را به کار گیری کنند به اعضای بکارگیری هر مددجو ۵۰ میلیون تومان وام ۴ درصد قرض الحسنه با بازپرداخت هفت ساله پرداخت می‌کند.

وی تعداد مراکز مثبت زندگی تحت پوشش را حدود ۱۰۰ مرکز در استان بیان کرد و گفت: هدف و اولویت این مراکز، محله محوری خدمات، تسهیل دسترسی، مداخلات خانواده محور، دولت الکترونیک و ایجاد فرصت شغلی است.

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی اشتغال بهزیستی جامعه تسهیلات اشتغالزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر