کد خبر: 1103960 A

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی گفت: مطابق قانون تمامی واحدهای صنفی، تولیدی، توزیعی و خدماتی باید برای فعالیت صنفی خود از اتحادیه های زیربط مجوز و پروانه کسب اخذ کنند در غیر اینصورت از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

به گزارش ایلنا، غلامرضا بابایی در جلسه کمسیون نظارت استان در تشریح این خبر گفت:اتحادیه های صنفی موظف به شناسایی و ساماندهی اصناف زیر مجموعه و هم رسته خود هستند و با شناسایی واحد های صنفی بدون پروانه این واحد ها را ملزم به اخذ پروانه کسب کنند در غیر اینصورت از فعالیت آنها جلوگیری کنند

وی افزود: اتحادیه‌ها باید تا پایان شهریور سال جاری اطلاعات پروانه های کسب صادر شده قدیمی را در سایت ایرانیان اصناف بارگذاری کنند تا در صورت نیاز از این اطلاعات بهره برداری شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: اتحادیه ها باید برای آموزش اصناف و آشنایی آنها با قوانین و مقرارات حقوقی مرتبط با فعالیت صنفی جهت جلوگیری از بروز هر گونه تخلف صنفی برگزاری دوره های آموزشی را برای اصناف جدی بگیرند و مطابق قانون نظام صنفی ۱۵ درصد از درآمد های خود را به برگزاری دوره های آموزشی اختصاص دهند.

وی اضافه کرد: نحوه عملکرد و رفتار اتحادیه های استانی و شهرستانی توسط اعضای کمیسیون نظارت استان مورد بازرسی و بررسی قرار می گیرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی اعضای اتحادیه با افراد خاطی مطابق قانون و به شدت برخورد خواهد شد.

به گزارش ایلنا،در این جلسه عملکرد تعدادی از اتحادیه ها مورد بررسی قرار گرفت که در خصوص اتفاقات رخ داده در این اتحادیه ها تصمیماتی مطابق قانون نظام صنفی اتخاذ شد.

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی دوره های آموزشی سازمان صنعت معدن و تجارت استان قانون قانون نظام صنفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر