کد خبر: 1101783 A

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت: در سه ماهه اول سال‌جاری بیش از 8 میلیون متر مکعب آب شرب در شهرها و روستاهای شهرستان خوی تولید و بین مشترکان توزیع شده است.

 یدالله سلطانی در گفت و گو با ایلنا،اظهار کرد : این میزان آب در بین ۱۲۱هزار و ۳ مشترک شهری و روستایی توزیع شده است .

وی افزود: در این مدت تعداد ۱۰۱ حلقه چاه و ۵۵ دهنه چشمه منابع تامین کننده آب شهرها وروستاها بوده اند که از این مقدار آب تولید شده ۶ میلیون و ۲۷۱ هزار متر مکعب در سطح شهر ها تامین و ۲ میلیون و ۲۳۴  هزار متر مکعب در سطح روستاهای شهرستان تامین شده است. 

  سلطانی تامین آب سالم و بهداشتی و رعایت استاندارد را از مهم‌ترین وظیفه شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی خواند و افزود: آب تولیدی پس از استحصال ، گند زدایی ، کلر زنی در بین مشترکان توزیع می شود.

 وی با بیان اینکه یکی از شاخص های رشد بهداشت در هر جامعه ای، برخورداری از آب سالم و بهداشتی است، گفت: در همین راستا ارگان هایی همانند دانشگاه علوم پزشکی و شرکت آب و فاضلاب خوی بر صحت و سلامت آب شرب شهروندان نظارت دقیق و کامل دارند و برای گندزدایی آب در ابن مدت بیش از ۷ تن مواد گندزدا مصرف و بیش از  ۲۸ هزار مورد کلر سنجی آب در شهرستان خوی انجام شده است.

وی بیان کرد: علاوه بر بررسی های آزمایشگاهی و انجام نمونه برداری و آزمون های فیزیکی، شیمیایی و میکروبی، فعالیت های دیگری نظیر شست وشو و گندزدایی مخازن، خطوط انتقال و شبکه توزیع آب به منظور جلوگیری از رشد باکتری های بیماری زا به طور مستمر انجام می شود.

 

انتهای پیام/
استاندارد دانشگاه علوم پزشکی سلامت شرکت آب و فاضلاب هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر