کد خبر: 1099602 A

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می شود امسال ۴ هزار تن دانه روغنی کلزا از مزارع استان برداشت شود.

جعفر وحدت در گفت و گو با ایلنا از خرید تضمینی ۳ هزار و ۵۶۴ دانه روغنی کلزا از کشاورزان خبر داد و افزود: از زمان برداشت این محصول خرید تضمینی آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وحدت با بیان اینکه بیشترین میزان خرید تا کنون مربوط به  شهرستان نقده با دو هزار و ۱۰۰ تن است، اضافه کرد: شهرستان‌های نقده، بوکان،  پلدشت، میاندوآب، شاهین دژ ، پیرانشهر، شوط، اشنویه و مهاباد بیشترین میزان سطح زیر کشت این محصول در سال جاری را به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی دانه روغنی کلزا ۱۱۰ هزار ریال در سال جاری تعیین شده است، اظهار کرد: برداشت کلزا از ۲۰ خرداد ماه درمرحله اول از سطح مزارع پلدشت آغاز شده و بعد از آن در سایر شهرستان‌های استان شروع شده است.

وحدت افزود: تعداد ۷ مرکز خرید دولتی در سطح شهرستان‌های پلدشت، نقده، پیرانشهر،مهاباد، بوکان و میاندوآب و شاهین دژ جهت تسهیل در امر خرید و رفاه حال زارعین کلزا کار استان در نظر گرفته شده است.

 وی ادامه داد: این میزان از کلزای خریداری شده از، سطح یکهزار و ۹۵۰  هکتار از مزارع قابل برداشت ، از مجموع دو هزار و ۲۵۰ هکتارسطح زیر کشت این محصول  در استان برداشت  و برای تحویل به کارخانه‌های تولید روغن بارگیری و ارسال شده است.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی،گفت: امسال بذر یارانه‌ای به کشاورزان ارائه شده و دستگاه‌های ریز کارنده و هد برداشت نیز به صورت یارانه‌ای در اختیار زارعان قرار داده شده است  و ۴۰ دستگاه کمباین نیز در این زمینه آماده سازی شده است.

به گفته وحدت مراکز خرید کلزا همه روزه از ساعت ۹ صبح لغایت ۹ شب  برای دریافت محصول کلزاکاران دایر هستند.

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی جهاد کشاورزی یارانه کشاورزان اشنویه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر