کد خبر: 1099106 A

فرماندار ارومیه خبر داد ؛

فرماندار ارومیه گفت: حدود ۲۴ درصد از جمعیت ارومیه در مناطق حاشیه ارومیه زندگی می‌کنند.

رسول مقابلی در گفت و گو با ایلنا بیان کرد: سکونتگاه‌های غیر رسمی ارومیه شامل، حاجی پیرلو، حسین آباد، علی آباد، ابوذر،  وکیل آباد، اسلام آباد، کشتارگاه، ریحان‌آباد، وزیر آباد و محمد آباد است.

وی افزود: برابر بررسی‌های به عمل آماده دلیل اکثر حاشیه‌نشینی شهرها مهاجرت معکوس از روستاها به شهرها است که موجب افزایش حاشیه‌نشینی می‌شود.

مقابلی،با اشاره به مشکلات و تبعات گسترش حاشینه نشینی تصریح کرد: گسترش حاشیه نشینی در شهرها تبعاتی همچون آسیب‌های اجتماعی ، سیاسی از قبیل فقر بیکاری، فساد، را به دنبال دارد.

فرماندار ارومیه در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص کاهش مشکلات مناطق حاشیه شهری اذعان کرد: پیگیری مصوبات ستاد بازآفرینی شهری و همچنین رفع موانع تا مصوبات به نتیجه مطلوبی برسند از جمله تدابیر اندیشه شده برای باز آفرینی پایدار شهری است.

مقابلی تصریح کرد: فرمانداری ارومیه با تشکیل جلسات برای رفع مشکلات اجتماعی، بهداشتی و خدمات رسانی از قبیل تهیه و بازنگری طرح‌های هادی روستاها، طرح مشاغل پایدار، آب و فاضلاب، گاز، برق و مخابرات و برای رفاه حال شهروندان به خصوص پیگیری گازرسانی برای شهرک های پردیس ریحان آبادکه یکی از مشکلات اساسی اهالی بوده که با پیگیری فرمانداری و شرکت گاز و آب و فاضلاب منتج به نتیجه شده است.

 

انتهای پیام/
بیکاری حاشیه نشینی خدمات رسانی مخابرات مهاجرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر