کد خبر: 1097608 A

مدیر موسسه آموزشی و فرهنگی راهیان کوثر آذربایجان‌غربی از تحصیل بیش از ۱۰۰۰ دانش آموز در مدارس استان خبر داد.

 حسین وفاکار در گفت و گو با ایلنا، با اشاره به مشارکت سپاه در امر آموزش، اظهار داشت: هدف از مشارکت سپاه در امر آموزش و پرورش این است، که دانش آموزان و جوانان مومن و متدین در طراز انقلاب اسلامی تربیت کند و این موسسه در مدارس راهیان کوثر به دنبال ایجاد فضای تربیتی و آموزشی سالم برای دانش آموزان است.

وی افزود: مدارس راهیان کوثر از سال ۱۳۹۷در آذربایجان غربی تاسیس شده به طوری که تا کنون ۱۴ مدرسه بیش از ۱۰۰۰ نفر دانش آموز و ۱۸۰ نفر کادر آموزشی و اجرایی اشتغال به امر تعلیم و تربیت دارد.

 مدیر موسسه آموزشی و فرهنگی راهیان کوثر آذربایجان‌غربی ادامه داد: از این تعداد ۶ مدرسه در ارومیه فعال بوده و برای سال تحصیلی جدید هم ثبت نام های دانش آموزان انجام شده است.

 وفاکار با بیان اینکه برای ایجاد مجتمع های آموزشی در تمام شهرستان های استان در تلاش هستیم، گفت: مدارس راهیان کوثر عموما در تمام شهرهای استان در مقطع اول و دوم ابتدایی و دوره اول متوسطه هستند، اما برای افزایش تعداد مدارس به ۲۳ مجتمع آموزشی که دارای تمام مقاطع تحصیلی باشد، در تلاش هستیم.

وی با تاکید بر اینکه مدارس راهیان کوثر فضای مطمئن و خوبی برای تحصیل هستند، گفت: مدارس عموما به صورت مسجد محور فعالیت دارند و هر هفته یک مدرسه فعالیت های خود را در مساجد انجام می دهد، تا پیوند مدرسه با مسجد بین دانش آموزان و انس و الفت آن ها با خانه خدا به خوبی صورت گیرد.

مدیر موسسه آموزشی و فرهنگی راهیان کوثر آذربایجان‌غربی گفت: مدارس راهیان کوثر تمامی مجوزهای لازم خود را از آموزش و پرورش دریافت کرده، سرفصل های آموزشی، قوانین و ابلاغیات آموزش و پرورش را نیز دریافت می کند.

وفاکار با تاکید بر چگونگی ویژگی های جذب معلمان این مدارس، گفت: مجرب ترین و با اخلاق ترین معلمان که دارای سوابق خوبی هستند در مدارس راهیان کوثر جذب و به کارگیری می شوند تا فرزندان انقلابی، مومن و شایسته تربیت و تحویل جامعه شوند.

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی اشتغال انقلاب اسلامی دانش آموز مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر