کد خبر: 1095736 A

مدیرکل اداره کار، رفاه و تامین اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: ثبت‌نام چهاردهمین جشنواره انتخاب کارآفرینان برتر در آذربایجان‌غربی از اول تیر ماه آغاز شده و تا 10 مرداد فرصت ثبت‌نام باقی است.

به گزارش ایلنا، ابوالفضل عبادی در گفت و گو با خبرنگاران،با بیان اینکه ثبت‌نام چهاردهمین جشنواره انتخاب کارآفرینان برتر در آذربایجان‌غربی از اول تیر ماه آغاز  شده و تا ۱۰ مرداد فرصت ثبت‌نام باقی است، اظهار داشت: جشنواره انتخاب کارآفرینان برتر در استان آذربایجان‌غربی همزمان با سایر استان‌های کشور در حال ثبت‌نام است.

وی با بیان اینکه این جشنواره استانی و ملی خواهد بود، تصریح کرد: افراد علاقمند می‌توانند در سامانه کارآفرینان برتر ثبت‌نام کرده و در جشنواره شرکت کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تمام کارآفرینان می‌توانند در این زمینه ثبت‌نام کنند، ادامه داد: داورها از طریق اعلان عمومی در سامانه ثبت‌نام و پس از ثبت‌نام، از سوی تهران تعیین و در سه مرحله داورها نیز باید امتیازهای لازم را برای داوری کسب کنند.

مدیرکل اداره کار، رفاه و امین اجتماعی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره در این اداره کل مستقر و رییس دبیرخانه نیز مدیرکل اداره کار است، گفت: سال گذشته ۶ نفر در استان به عنوان کارآفرین برتر انتخاب شدند که از این تعداد یک نفر به عنوان کارآفرین برترملی انتخاب شد.

وی ادامه داد: ایجاد فرصت برای صاحبان ایده که  نسبت به بازار و جنبه­‌های مالی ایده خود آشنایی بیشتری پیدا کنند، فراهم آوردن شرایط برای کارآفرینان جهت بازاریابی و معرفی طرح به سرمایه‌گذاران، افزایش توان کارآفرینان برای نوشتن طرح تجاری و برنامه‌ریزی اجرایی، شناسایی کارآفرینان جوان و ناشناخته،کسب اعتبار و شهرت برای کارآفرینان برتر، استفاده صاحبان ایده از بازخورد کارآفرینان و مدیران برتر، تشویق و تبلیغ نگاه خلاقانه و روحیه کارآفرین، پرورش نسل جدیدی از کارآفرینان و آشنایی صاحبان صنعت با ایده‌­های جدید و خلاقان از اهداف برگزاری این جشنواره است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: فرآیند داوری در این جشنواره به صورت خوداظهاری کارآفرینان در سامانه کارآفرینان خواهد بود، بنابراین انتخاب کارآفرینان برتر بر اساس چندین آیتم و شاخص بر اساس بررسی کارشناسان خواهد بود.

عبادی با اشاره به طرح‌های حمایتی اداره کار، اظهار داشت: در قالب این سه طرح و در زمینه یارانه دستمزد کارورزی از ۶۶۰ نفر و مشوق بیمه‌ای از ۱۱۱ نفر و در طرح کارورزی ۲۰ نفر  حمایت شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات کرونا تا شهریور ماه تمدید شده و تمام مشاغل آسیب دیده از کرونا می‌‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند، اظهار داشت: در این راستا تا کنون  ۵۹۳ میلیارد تومان تسهیلات تخصیص یافته است که از این میزان ۱۹۰ میلیارد تومان جذب شده است که با واگذاری این میزان تسهیلات برای ۱۹هزار و ۸۰۰ شغل تثبیت شده است.

مدیرکل اداره کار، رفاه و تامین اجتماعی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در قالب تسهیلات اشتغال روستایی نیز تاکنون ۵ هزار و ۵۸۲ میلیارد ریال تخصصیص یافته است که از این میزان ۴۸۶ میلیارد تومان تاکنون پرداخت شده است که با پرداخت این میزان تسهیلات از ۱۲ هزار و ۶۹۰ نفر شغل ایجاد شده است.

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی تامین اجتماعی دستمزد صنعت یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر