کد خبر: 1093566 A

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از افزایش ۳۴۵ درصدی سرمایه گذاری صنعتی طی ۲ ماهه نخست سال جاری در استان خبر داد.

 غلامرضا بابایی در گفت‌وگو با ایلنا بیان کرد: طی ۲ ماهه نخست سال جاری در استان ۳۳۴  فقره جواز تأسیس جهت ایجاد واحدها تولیدی صنعتی صادر گردید که نسبت مدت مشابه سال گذشته با بیش از ۱۲۴ درصد رشد روبرو بوده است.

وی افزود: برای ایجاد این واحدهای صنعتی بیش از ۲۱ هزار و ۶۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام خواهد شد که پیش بینی می شود با وارد شدن این واحدهای تولیدی صنعتی به مدار تولید برای ۶هزار و ۲۳۶ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شود.

بابایی تصریح کرد: همچنین طی ۲ ماهه نخست امسال ۲۸ فقره پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه برای واحدهای صنعتی در استان صادر گردیده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت  آذربایجان غربی اضافه کرد: برای راه اندازی و بهره برداری از واحد های فوق بیش از یک هزار و ۲۷۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده که از لحاظ سرمایه گذاری ۶۳ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: با ورود به چرخه تولید این واحدهای صنعتی تولیدی زمینه اشتغال مستقیم برای ۲۴۱ نفر مهیا شده است.

بابایی تأکید کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۴۱ واحد صنعتی با حجم سرمایه گذاری ۷۴ هزار و ۲۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم و پایدار برای ۵۸ هزار و ۲۶۵ نفر در استان مشغول به فعالیت می‌باشند.

رییس سازمان صمت خاطرنشان کرد: ۳۰۹ طرح صنعتی نیز با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصدی با حجم سرمایه گذاری بیش از ۲۳ هزار و ۷۶۶ میلیارد ریال در دست اجرا می باشد که با راه اندازی این واحدها زمینه اشتغال برای ۸ هزار و ۳۳۸ نفر فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی رشد سازمان صنعت معدن و تجارت سرمایه گذاری واحد صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر