کد خبر: 1093144 A

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی از حذف کامل صدور و تمدید دفترچه‌های کاغذی از چرخه بیمه سلامت در استان خبر داد.

فریده جعفری در گفت و گو با ایلنا، اظهار کرد: بر اساس مصوبه مجلس و با هدف کاهش هزینه‌های صدور دفترچه‌های کاغذی از اول تیرماه به صورت کامل صدور و تمدید دفترچه‌های کاغذی از چرخه بیمه سلامت حذف می‌شود.

وی افزود: بیمه‌شدگان دیگر از اول تیرماه نیازی به استفاده از دفترچه‌های کاغذی نخواهند داشت و تنها با ارائه کد ملی می‌توانند خدمات بیمه‌ای را در مراکز بیمارستانی، داروخانه‌ها و مجموعه‌های ارائه‌کننده سرویس در این حوزه دریافت کنند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: این روند حذف دفترچه‌های کاغذی از اردیبهشت ماه در سازمان بیمه سلامت آغاز شده بود که ما در گام اول دفترچه دارندگان صندوق سلامت همگانی ایرانیان را از این چرخه حذف کردیم و در گام دوم نیز دفترچه کاغذی دارندگان دفترچه صندوق روستایی در این پروسه مورد توجه قرار گرفتند.

جعفری افزود: از اول تیرماه نیز صدور دفترچه کاغذی برای بیمه‌شدگان صندوق کارکنان و کارمندان انجام می‌شود تا به صورت کامل این چرخه تکمیل و دیگر نیازی به صدور و ارائه دفترچه‌های کاغذی نباشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در بستر الکترونیکی انجام شده در مطب پزشکان، بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، سونوگرافی‌، آزمایشگاه‌ها و سایر مراکز دارندگان بیمه سلامت با ارائه کد ملی می‌توانند از خدمات جامع و کامل بهره‌مند شوند.

جعفری اضافه کرد: در قبال خدماتی که ارائه می‌شود کد رهگیری به دارندگان بیمه و سرپرستان خانوارها ارسال می‌شود که از طریق کد رهگیری می‌توانند با مراجعه به داروخانه‌ها و مراکز ارائه‌کننده خدمات از خدمات مورد نظر استفاده کنند.

وی بیان کرد: بیمه‌شدگان از طریق سامانه و با ارسال پیامک با کد دستوری #1666* می‌توانند از آخرین وضعیت اعتبار و نوع صندوق بیمه مطلع شده و در جریان فرآیند انجام خدمات قرار گیرند.

جعفری در مورد ارائه خدمات به بیمه‌شدگان تکمیلی نیز ادامه داد: در حال حاضر این خدمات با ارائه فاکتور از سوی پزشکان، مراکز درمانی و بیمارستانی با پرینت پنل نسخه‌ای انجام می‌شود اما به تدریج این فرآیند نیز اصلاح خواهد شد.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی بیمارستان سلامت کاهش هزینه مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر