کد خبر: 1089641 A

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: بیش از ۲ میلیون نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

به گزارش ایلنا،فریده جعفری ظهر امروز در  نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به این که ۶۲/۴ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند گفت: از این تعداد ۵۲ درصد صندوق روستاییان ۲۷ درصد صندوق همگانی ۹ درصد صندوق کارکنان دولت ۴ درصد سایر اقشار و یک درصد نیز ایرانیان را شامل می‌شود.

وی افزود: تعداد جمعیت تحت پوشش بیماران خاص استان سه هزار و ۹۴۲ نفر در بخش دیالیز، پیوندکلیه،تالاسمی،هموفیلی و ام اس می باشد که از خدمات بیمه سلامت استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه بیمه سلامت با یک هزار و ۲۷۰ مرکز شامل داروخانه ها،بیمارستان ها و مطب ها طرف قرارداد است گفت:در طول یکسال گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه های درمان بیماران توسط بیمه سلامت پرداخت شده است.

جعفری تصریح کرد: این هزینه برای اسناد ارائه شده توسط موسسه‌های دولتی، دانشگاهی و موسسه‌های خصوصی توسط بیمه سلامت این استان پرداخت شده است.

مدیر کل بیمه‌سلامت آذربایجان‌غربی گفت: ١٢ درصد این هزینه ها مختص بیماران خاص تحت پوشش بخش‌های دیالیز، پیوند کلیه، تالاسمی، هموفیلی و ام اس بوده است. 

وی تاکید کرد: ۸۵ درصد از بیمه شدگان بیمه سلامت استان هیچ مبلغی را بابت حق بیمه به اداره کل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی پرداخت نمی‌کنند.

به گفته جعفری از اول تیرماه ۱۴۰۰ هیچگونه دفترچه کاغذی چاپ نمی شود و خدمات دفترچه ای بیمه سلامت بصورت الکترونیکی ارائه می شود.

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی اصحاب رسانه پوشش سلامت هزینه های درمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر