کد خبر: 1088496 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۱۳۹ پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی در حوزه های مختلف زیرمجموعه همزمان با هفته جهاد کشاورزی در استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایلنا، اکبر کرامتی  در گفت و گو با خبرنگاران در تشریح این خبر گفت: این طرح‌ها با بیش از ۲۲۴ میلیارد ریال سرمایه گذاری و با اشتغال زایی برای ۷۰۶ نفر آماده بهره برداری شده است.

وی افزود: ۱۰۵ پروژه نیز از مجموع ۱۳۹ پروژه آماده بهره برداری، در بخش مدیریت آب وخاک با هزینه ۱۱۳ میلیارد ریال شامل ۹۹ طرح سیستم های نوین آبیاری با مساحت بیش از ۶۶۸ هکتار آماده بهره برداری شده است.

کرامتی ادامه داد: یک طرح انتقال آب با لوله به مسافت ۶۰۰ متر، ۲ طرح استخر ذخیره آب کشاورزی با حجم پنج هزار و ۲۰۰ متر مکعب و پوشش بتنی کانال و مرمت و باز سازی ۲ رشته قنات در شهرستان خوی و روستای قره کهریز با اشتغال مجموع ۶۸۶ نفر مستقیم افتتاح می شود.

رئیس  سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد: یک طرح معاونت بهبود دامی نیز با هزینه ۱۵ میلیارد ریال و اشتغال سه نفر به صورت مستقیم شامل طرح پرورش شتر مرغ ۷۰ راسی در این ایام آماده بهره برداری است.

کرامتی افزود: در بخش معاونت بهبود تولیدات گیاهی نیز با صرف ۲۸ میلیارد ریال هزینه و اشتغال ۱۳ نفر مستقیم، ۲ طرح گلخانه ای سبزی و صیفی با ظرفیت بیش از چهار هزار و ۵۰۰ تن آماده برای فعالیت‌های تولیدی شده است.

وی اضافه کرد: یک پروژه تولید جلبک سبز آبی اسپیرولینا با ظرفیت ۹ تن نیز با صرف ۳۰ میلیارد ریال هزینه و اشتغال زایی مستقیم چهار نفر در هفته جهاد کشاورزی به بهره برداری می رسد.

وی از افتتاح ۳۰ طرح منابع طبیعی شامل سد‌های ملاتی و رسوب گیر در سطح شهرستان‌های ارومیه، نقده، پلدشت و خوی در طول هفته جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: برای عملیاتی کردن این طرحها ۶۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به شعار امسال هفته جهاد کشاورزی گفت: جهاد کشاورزی، پشتیبانی از تولید و امنیت غذایی شعار محوری این هفته و سال پیشرو است که رویکرد محوری آن تبیین دستاوردهای بخش کشاورزی برای برطرف کردن موانع تولید با تاکید بر کشاورزی دانش‌بنیان و مدیریت جهادی است.

به گفته کرامتی یک طرح پرورش شتر مرغ ۷۰ رأسی نیز با سرمایه گذاری بالغ بر یک و نیم میلیارد ریال در شهرستان میاندوآب از دیگر پروژه های آماده افتتاح در هفته کشاورزی است.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی اشتغال جلبک جهاد کشاورزی کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر