کد خبر: 1085297 A

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: بهای برق مصرفی صاحبان چاه‌های کشاورزی که روزانه از ساعت ۱۲ تا ۱۶ ،پمپاژ و موتورهای آب خود را خاموش و زمان آبیاری را به ساعات پایانی شب موکول کنند، رایگان محاسبه می‌شود.

به گزارش ایلنا،اکبر حسن‌بگلو گفت:در فصل تابستان که زمان اوج مصرف برق است، ۳۳ درصد از برق استان را مشترکان بخش کشاورزی مصرف می کنند.

وی افزود: در راستای کاهش این سهم و افزایش خدمت رسانی به مشترکان خانگی، کشاورزان به ازای روزهای همکاری در کاهش مصرف برق در چهار ساعت اوج بار از بخشودگی بهای برق صورت‌حساب بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی اضافه کرد: استفاده از لامپ‌های ال ای دی و کم مصرف به جای لامپ‌های رشته‌ای در تامین روشنایی، استفاده از سیستم آبیاری جدید، برخورداری از الکتروپمپ‌های شناور و پربازده به جای الکترو پمپ‌های شف و غلاف و سرویس و بازدید دوره‌ای از تجهیزات الکتریکی راه‌کارهای مناسب برای کاهش مصرف آب و برق در بخش کشاورزی است.

حسن بگلو بیان کرد: در صورت رعایت اصول مدیریت مصرف از سوی مشترکان و کاهش استفاده در ساعات اوج مصرف می‌توان قدم موثری در راستای کاهش خاموشی و تامین برق مشترکان بخش کشاورزی و خانگی استان برداشت.

 

آذربایجان غربی بخش کشاورزی برق روشنایی کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر