کد خبر: 1082532 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون ۲۵ درصد از مجموع یک هزار و ۴۰۰ واحد دارای پروانه فعالیت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان غیرفعال است.

حسن حاتمی  در گفت و گو با ایلنا اظهار داشت: تاکنون ۲ هزار و ۲۰۰ واحد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی آذربایجان‌غربی دارای قرارداد حق انتفاع هستند که از بین آنها یک هزار و ۴۰۰ واحد موفق به دریافت پروانه بهره‌برداری شدند.

وی اضافه کرد: از بین واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان یک هزار و ۵۰ واحد فعال و ۲۵ درصد از آنها غیر فعال هستند که ۶ درصد از میانگین کشوری بیشتر است. 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ۳۴ شهرک و ناحیه صنعتی در آذربایجان‌غربی وجود دارد، ادامه داد: در حال حاضر ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار از زمین‌های این استان در اختیار این تعداد شهرک و ناحیه صنعتی است.

۱۹ شهرک و هفت ناحیه صنعتی در آذربایجان‌غربی فعال و ۲۶ شهرک صنعتی نیز در حال تکمیل و واگذاری به واحدهای تولیدی و صنعتی است

حاتمی گفت: از مجموع شهرک‌ها و نواحی صنعتی آذربایجان‌غربی، ۱۹ شهرک و هفت ناحیه صنعتی فعال است و  ۲۶ شهرک صنعتی نیز در حال تکمیل و واگذاری به واحدهای تولیدی و صنعتی هستند.

به گفته حاتمی بیشتر واحدهای فعال آذربایجان‌غربی در زمینه صنایع غذایی و کانی‌های غیرفلزی فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت:۲۳ هزار و ۵۲۸ نفر در واحدهای فعال موجود در این شهرک‌ها و نواحی مشغول به‌کار هستند که این آمار نشان از جایگاه صنعت در آذربایجان‌غربی دارد.

وی اضافه کرد: در برخی از شهرک‌های صنعتی از جمله شهرک صنعتی مهاباد با خرید زمین در مجاورت شهرک در صدد توسعه شهرک هستیم اما در برخی دیگر از شهرستان‌ها از جمله شهرک‌های سردشت، تکاب و پیرانشهر با مشکل کمبود زمین روبرو هستیم.

 

آذربایجان غربی شهرک صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر