کد خبر: 1078424 A

همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر انجام می‌ شود؛

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه گفت: فیبرنوری شهرداری با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و به طول ۷۲ کیلومتر, روز سوم خرداد به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایلنا، یاسر اسدپور با اشاره به پروژه فاخر فیبرنوری اختصاصی شهرداری ارومیه اظهار داشت: فیبرنوری شهرداری با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و به طول ۷۲ کیلومتر  روز سوم خرداد به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر افتتاح خواهد شد.

وی افزود: این پروژه با هدف بهره‌برداری در هوشمندسازی شهر از سوی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات برنامه‌ریزی شده و از مهم ترین اقدامات و بستر اصلی برای رسیدن به شهر هوشمند ارومیه است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه گفت: پروژه فاخر فیبرنوری اختصاصی شهرداری جز برترین پروژه‌های کشور در کیفیت و همچنین سرعت پیاده‌سازی در مقایسه با پروژه‌های مشابه است.

وی ادامه داد: خدمت‌رسانی بی‌وقفه، یکپارچه و پایدار و اتصال بدون محدودیت و با سرعت بالای اماکن مختلف شهرداری با بهره‌برداری از این پروژه امکانپذیر می‌شود.

اسدپور یادآور شد: پروژه فیبرنوری اختصاصی شهرداری، موجب اتصال بدون محدودیت و با سرعت بسیار بالا بین اماکن و ساختمانهای شهرداری را فراهم کرده و علاوه بر آن در خدمت عموم شهروندان و همچنین توسعه کسب و کارهای حوزه شهر هوشمند قرار می‌گیرد.

وی یکی از مهم‌ترین مزایای راه اندازی این پروژه را ایجاد زیر ساخت لازم برای راه اندازی مرکز کنترل ترافیک و همچنین راه‌اندازی دوربین‌های کنترل سرعت و همچنین کنترل محدوده زوج و فرد عنوان کرد و افزود: با این کار امکان کنترل ترافیک و کاستن از میزان آن به راحتی فراهم شده و شاهد به حداقل رسیدن مشکلات ترافیکی خواهیم بود.

اسدپور اظهار کرد: کاهش محسوس هزینه‌ها، گسترش دولت الکترونیک، امکان ارائه اینترنت 5G ، نگاه دانش بنیان و همچنین اقتصادی به حوزه فناوری اطلاعات و شهر هوشمند، مباحث پدافند غیرعامل و توسعه امنیت شبکه از جمله مواردی است که با افتتاح پروژه فیبرنوری اختصاصی شهرداری ارومیه می‌توان به آن دست یافت و جز محوری‌ترین مباحث مطرح شده در این حوزه هستند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه با اتصال بیش از ۳۰ نقطه از اماکن و ساختمانهای شهرداری پروژه فاخر فیبر نوری به بهره‌برداری نهایی می‌رسد، خاطرنشان کرد: کلنگ زنی این پروژه در تاریخ ۲۰ شهریور ۹۷ به دست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده که در طی مدت ۳۰ ماه و در سه فاز آماده بهره برداری نهایی شد.

 

آذربایجان غربی ارومیه فیبرنوری شهر هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر