کد خبر: 1077603 A

با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد؛

١٠٣ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در بزرگراه ارومیه، مهاباد و میاندوآب با حضور وزیر راه و شهر سازی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایلنا، ۱۰۳ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور با اعتبار ۸۹۰۰ میلیارد ریال در آذربایجان غربی با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

 محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این مراسم اظهار کرد:وجود یک‌هزار کیلومتر مرز مشترک و همجواری آذربایجان غربی با سه کشور عراق، جمهوری آذربایجان و ترکیه، این استان را به دروازه اصلی ارتباط ایران با اروپا تبدیل کرده است.

اسلامی با اشاره به بهره برداری از ۱۰۳ کیلومتر کریدور غرب کشور که امروز انجام گرفت گفت: ۵۰ کیلومتر باقی مانده نیز تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با توجه به اهمیت بالای کریدور بزرگراهی غرب کشور در تبادلات کالا بین کشورهای همسایه و همچنین، مبادلات اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی و جذب گردشگر تکمیل این بزرگراه باید در اولویت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این کریدور با هدف توسعه شبکه بزرگراهی و ارتقای کیفیت مسیر دسترسی پایانه مرزی بازرگان به بنادر دیگر در حال بهره‌برداری است، گفت: دولت  تمام توان  خود را برای پایان این بزرگراه به کار بسته است.

به گزارش ایلنا وزیر راه و شهرسازی، در این سفر بیش از پنج هزار واحد مسکن مهر افتتاح و کلنگ عملیات اجرایی بیش از ۶ هزار واحد مسکن ملی را نیز بر زمین می زند.

همچنین  آغاز به کار شرکت عمران شهر جدید گلمان و افتتاح سامانه کمک ناوبری در فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه از دیگر برنامه های سفر وزیر راه و شهرسازی به استان خواهد بود.

 

آذربایجان غربی وزیر راه و شهر سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر