کد خبر: 1072819 A

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: چهار هزار متر مربع از نیزارهای کنار جاده‌ای تالاب بین المللی کانی برازان این شهرستان در آتش سوخت.

به گزارش ایلنا، فاروق سخنور در تشریح این خبر گفت: این آتش‌سوزی در نیزارهای قسمت شرقی این تالاب بین‌المللی شروع شده بود و برای مهار آن ۲ تیم آتش‌نشانی از شهر مهاباد و روستای "قم‌قلعه" این شهرستان اعزام شدند که پس از حدود نیم ساعت مهار شد.

وی ادامه داد: گرمای هوا، وزش باد و خشک بودن علفزارها و بوته‌ها از عوامل بروز آتش سوزی در این نیزارها بود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد بیان کرد: با توجه به کم آبی‌های پیش رو و کاهش بارندگی امسال احتمال حریق در عرصه‌های طبیعی بسیار محتمل است، بنابراین لازم است با نزدیک شدن به فصل گرما مراقبت‌های لازم را در پیش بگیریم و نکات ایمنی را به طور کامل رعایت کنیم تا از آتش سوزی در طبیعت جلوگیری شود.

سخنور در خصوص زیان‌های این آتش سوزی بر حیات وحش این تالاب اظهار داشت: با توجه به اینکه در فصل جوجه‌آوری قرار داریم احتمال تلفات پرندگان وجود داشته، اما احتمال لانه گذاری ضعیف بوده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: این تالاب هم اینک میزبان ۳۵ هزار بال انواع پرندگان مهاجر و بومی است که جاذبه ای کم نظیر برای علاقه مندان به طبیعت به شمار می رود.

آتش سوزی پرندگان مهاجر تالاب جاده حفاظت محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر