کد خبر: 1072035 A

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: بالغ بر ۳ تن انواع فرآورده های خام دامی معدوم سازی و از چرخه مصرف خارج شد.

به گزارش ایلنا، سید امید خلیل زاده  با اشاره به طرح تشدید نظارت بهداشت فرآورده‌های خام دامی ویژه ماه مبارک رمضان  که از ۲۵ فروردین ماه در استان آغاز شده و تا ۲۳  اردیبهشت ماه ادامه دارد، گفت: در این ایام  نظارت های بهداشتی  بر تمامی مراحل تهیه و تولید و توزیع و عرضه تشدید شده و با  هرگونه تخلف  عرضه فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی در سطح شهر به طور جدی برخورد خواهد شد.

وی افزود: در همین راستا در نیمه اول طرح تشدید نظارت بهداشتی  بر مراکز تولید ، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی در ایام ماه مبارک رمضان تعداد یک هزار و ۷۳۶  نوبت  بازرسی بهداشتی توسط اکیپ های نظارت بهداشتی از این مراکز  صورت گرفته است.

خلیل زاده همچنین گفت: در نتیجه این تعداد بازرسی بهداشتی مقدار ۳۴۰۰ کیلوگرم انواع فرآورده غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف کشف ، ضبط  معدوم سازی و از چرخه مصرف خارج شد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی تصریح کرد: اداره کل دامپزشکی استان  با قدرت تمام  در حوزه‌ وظایف قانونی خود قدم برداشته و در این راستا با متخلفین بهداشتی که سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند برخورد جدی می کند.

وی از تمامی شهروندان خواست تا در صورت مشاهده موارد یادشده و یا سایر تخلفات در عرضه فرآورده‌های خام دامی، مراتب را، با سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان و شبکه های دامپزشکی  اطلاع رسانی کنند تا برخورد قانونی صورت گیرد.

آذربایجان غربی ارومیه دامپزشکی فراورده های خام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر