کد خبر: 1071418 A

مسئول کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایلنا، علی‌احمد آقاپور در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: فوت شدگان ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از ابتدای شیوع این بیماری در استان به چهارهزار و ۲۲۳ نفر رسید که بیشترین تعداد مربوط به ارومیه، مرکز استان است.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ۲۲ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی جان خود را از دست دادند.

آقاپور اضافه کرد: از این تعداد، ۶ نفر در ارومیه، چهار نفر در سلماس، ۲ نفر در هریک از شهرستان های مهاباد، شاهین دژ و ماکو و یک نفر در هریک از شهرستان های پیرانشهر، چایپاره، تکاب، خوی، شوط و میاندوآب بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند.

مسوول کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته همچنین یک هزار و سه نفر در استان به کرونا مبتلا و از این تعداد، نزدیک به ۱۸۰ نفر در مراکز درمانی بستری شدند.

آقاپور اظهار کرد: با اضافه شدن این تعداد، کل بستری های سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به یک هزار و ۲۸۵ نفر رسید که ۵۴۰ نفر از آنان مشکوک و ۷۴۵ نفر مبتلا به کرونا هستند.

وی گفت: در حال حاضر ۲۵۶ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بستری بوده و ۶۶ نفر نیز با استفاده از دستگاه ونتیلاتور تنفس می کنند.

بیماران بستری کرونایی أذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر