کد خبر: 1069426 A

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت: تمام شاخص های کیفیت و سلامت آب شرب شهرستان خوی مطابق استانداردهای کشوری و جهانی است.

 یدالله سلطانی در گفت و گو با ایلنا، با اعلام این خبر اظهار داشت: آب شرب شهرستان خوی به طور روزانه در نقاط مختلف شامل منابع تامین آب ( چاه‌ها و چشمه ها و تصفیه خانه آب ) مخازن و شبکه توزیع از نظر شاخص‌های متعدد میکروبی، فیزیکی، شیمیایی ، کدورت و کلر باقیمانده نمونه برداری و آزمایش می شوند.

وی افزود: در مجموع ۳۰ شاخص کیفی مورد سنجش قرار می‌گیرد و این پایش و اندازه گیری در تمام محدوده شرکت و شهرها و روستاه‌های تابعه به صورت سیار و نیز در محل آزمایشگاه آب شرکت انجام می‌گیرد.

مدیر عامل شرکت اضافه کرد: علاوه برکنترل روزانه آزمایشگاه شرکت، شبکه بهداشت زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی نیز به طور مجزا بررسی شاخص‌های های کیفی و سلامت آب شرب شهروندان را بر عهده دارد.

سلطانی در ادامه ضمن تاکید بر حفظ منابع آبی موجود اظهار داشت: از آنجا که میانگین بارش سال آبی جاری نسبت به میانگین بارش سال گذشته و مدت مشابه در بلند مدت کاهش داشته است لذا انتظار می‌رود مشترکین با رعایت الگوی مصرف در حفظ منابع آبی بیش از پیش کوشا باشند.

وی یادآور شد: به منظور خدمات‌رسانی مطلوب‌تر، مشترکان آب  می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه مشکل در خصوص کمیت و یا کیفیت آب، ضمن تماس با سامانه ارتباطات مردمی ۱۲۲، شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی  را در ارائه هر چه بهتر خدمات یاری نمایند.

مدیر عامل شرکت گفت: تمام تلاش و کوشش همکاران شرکت در راستای حصول اطمینان از کیفیت آب شرب از ابتدای نقطه تامین آب تا زمان تحویل به مشترکین می باشد.

آذربایجان غربی آب شرب خوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر