کد خبر: 1067765 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان خبر داد:

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی بر ضرورت برخورد با تورهای غیرمجاز گردشگری استان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، جلیل جباری در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به لزوم برخورد با فعالیت تورهای غیرمجاز گردشگری استان اظهار کرد: برای برخورد با این تورها همه دستگاه‌های مربوطه اعم از پلیس، راهداری، یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان و ... باید همکاری کنند.

وی افزود: افزایش بازدیدهای میدانی، رصد فضای مجازی، جلوگیری از تردد تورهای غیرمجاز در جاده‌ها، شناسایی دلالان برگزاری تورهای غیرمجاز گردشگری و لغو مجوز دفاتر خدمات مسافرتی که به این تورها خدمات ارائه می‌دهند از جمله اقداماتی است که برای مقابله با تورهای غیرمجاز می‌توان انجام داد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در ادامه سخنان خود از برنامه‌ریزی برای برگزاری تورهای گردشگری یک روزه در دوران پساکرونا در سطح استان خبر داد.

وی تصریح کرد: تورهای یک روزه از جمله ارزان‌ترین و به صرفه‌ترین تورها است که با جا افتادن آن در استان به توسعه گردشگری کمک می‌شود.

جباری اضافه کرد: یکی از اقدامات لازم برای فرهنگ‌سازی این موضوع، راه‌اندازی اتوبوس‌های گردشگری در شهرها است که در طول روز مسافران با استفاده از آنها از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شهرها بازدید می‌کنند.

آذربایجان غربی میراث فرهنگی تور گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر