کد خبر: 1064060 A

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان:

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی گفت: با توجه به افزایش پهنای باند بهره برداری شده به خاطر شروع دورکاری کارکنان، کلاس‌های مجازی دانشجویان و دانش آموزان تاکنون هیچگونه مشکل و قطعی در شبکه به وجود نیامده است.

قاسم جلیلی نژاد در گفت و گو با ایلنا، از آمادگی لازم برای پایداری حداکثری شبکه مخابراتی آذربایجان غربی همزمان با تشدید محدودیت های کرونایی خبر داد و گفت: با توجه به تاکید وزیر ارتباطات و همچنین تجربه افزایش مصرف پهنای باند مشترکین در ایام قرنطینه با هماهنگی اپراتور های ارتباطی و مدیریت مخابرات منطقه آذربایجان غربی اقدامات لازم برای پایداری شبکه و ارائه خدمات مطلوب به مشترکین انجام شد.

وی افزود: با توجه به افزایش پهنای باند بهره برداری شده به خاطر محدودیت های کرونایی و شروع دورکاری کارکنان، کلاس های مجازی دانشجویان و دانش آموزان تا کنون هیچگونه مشکل و قطعی در شبکه به وجود نیامده است.

جلیلی نژاد ادامه داد: افزایش شیفت کاری کارشناسان فنی در مراکز مخابراتی کل استان در دستور کار قرار گرفته است، تا برخی از فعالیت های مردم مانند دورکاری کارکنان که به صورت الکترونیکی و در فضای مجازی صورت می گیرد، مختل نشود.

وی تاکید وزیر ارتباطات در مورد بررسی وضعیت پهنای باند خروجی روستاهای استان را یادآور شد و افزود: از شروع سال جدید تمام گلوگاه های ارتباطی استان و خروجی پهنای باند روستاها برای ارائه اینترنت پرسرعت و خدماتی مطلوب به مشترکین پایش می شود.

مدیرکل ارتباطات با اشاره به مشکلات برخی از روستاهای استان در خصوص نبود اینترنت پرسرعت تصریح کرد:طبق برنامه ششم توسعه مقرر ‌شده است ۸۰ درصد روستا‌های بالای۲۰ خانوار به ‌اینترنت دسترسی پیدا کنند، و هم اکنون بیش از ۷۸ درصد آن محقق شده است و در تلاشیم تا پایان تیرماه بیش از تکالیف تعیین شده در برنامه،  تحقق پوشش روستاهای استان را داشته باشیم .

اینترنت اذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر