کد خبر: 1063832 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از افزایش صعودی فوتی های کرونایی در استان خبرداد.

به گزارش ایلنا، جواد آقازاده در گفت و گو با خبرنگاران درباره تعداد فوتی های کرونایی استان گفت:متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ نفر با تشخیص مثبت کرونا جان باختند که به تفکیک شهر ها  ارومیه ۷ نفر، بوکان ۲ نفر، پیرانشهر ۱ نفر، چالدران ۱ نفر، خوی ۱ نفر ، سلماس ۱ نفر، شاهین دژ ۲ نفر، میاندوآب ۵ نفر و نقده ۱ نفر هستند.

آقازاده در مورد تعداد بستری های سندرم حاد تنفسی در استان نیز گفت:تعداد یک هزار  و ۲۷۱  بیمار سندرم حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۶۱۷ بیمار مشکوک به کرونا و ۶۵۴ نفر مبتلای قطعی هستند.

 آقازاده افزود: از کل بستری شدگان ۲۴ساعت گذشته، ۸۴ نفر مربوط به شهرستان خوی و ۸۲ نفر مربوط به مرکز استان است که نشانگر اوضاع بسیار نامناسب این دو شهرستان بزرگ استان است.

وی افزود: با افزایش تعداد مبتلایان و بیماران بستری در استان، ۲۵۰ نفر در بخش های مراقبت های ویژه مراکز درمانی بستری هستند که از این تعداد ۵۸ نفر  به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در خاتمه از شهروندان خواست با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و محدود کردن رفت و آمدهای فامیلی یاریگر کادر درمان در مبارزه با این بیماری باشند.

 

کرونا اذربایجان غربی افزایش بیماران بستری کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر