کد خبر: 1063375 A

در ماه رمضان انجام می شود؛

معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون آذربایجان غربی از فعالیت پنج مرکز انتقال خون برای دریافت خون از روزه داران در استان خبر داد‌.

به گزارش ایلنا،بهزاد عمادی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه در ماه  رمضان چهار مرکز منتخب در سطح استان به همراه یک مرکز ثابت در ارومیه «مجموعا ۵ مرکز» آماده دریافت خون از روزه داران هستند، گفت: ارائه خدمات و خونگیری در مرکز ارومیه از صبح ساعت ۹صبح تا ۱۹ و شب ها ۲۱تا ۲۴ انجام می شود، در شهرستان های مهاباد، نقده، خوی و میاندوآب نیز این خدمات در ساعات ۹تا۱۳ و  ۲۱تا۲۴ ارائه می شود که ارائه خدمات در شیفت شب یک در میان است.

وی افزود:  تمامی هماهنگی های لازم با ستاد کرونا و پلیس جهت رفع منع تردد شبانه برای اهدا کنندگان انجام شده تا شامل جریمه ترددشبانه نشوند.

معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون آذربایجان غربی اظهارکرد: باتوجه به شیوع کرونا و حساسیت های بالا، تمامی مراکز انتقال خون در دونوبت ضدعفونی می شوند.

وی خاطر نشان کرد:میزان اهدای خون و پلاسما در ارومیه قابل قبول است ولی متاسفانه در شهرستان ها با کاهش آمار اهدای خون روبرو هستیم.

 

عمادی یاد آور شد: آذربایجان غربی جز استان های برتر در اهدای خون در کشور است با این وجود، برای اینکه مشکلی در ذخایر خونی استان پیش نیاید و بیماران نیازمند خون در روزهای ماه مبارک رمضان با مشکل روبرو نشوند از هم استانی ها تقاضا می شود بیماران نیازمند خون را در این روزها فراموش نکنند.

 

آذربایجان غربی ماه رمضان اهدای خون انتقال خون ارومیه اهدای پلاسمای خون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر