کد خبر: 1061887 A

سلطانی خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی از شستشوی ۴۴۰ کیلومتر شبکه آب و فاضلاب در راستای حفظ کیفیت آب شرب و پاکسازی شبکه فاضلاب به منظور کنترل پس زدگی فاضلاب و رفاه حال شهروندان این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، یدالله سلطانی اظهار داشت: مطابق برنامه سالیانه و به منظور پاک سازی خطوط و شبکه های آبرسانی و افزایش کیفی آب آشامیدنی مشترکین، عملیات شستشوی خطوط آبرسانی شهرستان خوی به صورت مستمر انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: طی سال ۹۹ عملیات شستشوی ۲۷۷ کیلومتر و ۵۰۰ متر خطوط انتقال و شبکه های آبرسانی این شهرستان (شهری و روستایی) که شامل شبکه و خطوط آبرسانی است در مناطق و خیابان‌ها و کوچه های مختلف بصورت جریان آب با فشار لازم از داخل خطوط و خارج کردن آب از نقاط انتهایی شبکه انجام شد و پس از اتمام عملیات شستشو و پاک سازی و تخلیه ماسه های ته نشین شده مجددا خطوط و شبکه ها در مدار بهره برداری و توزیع قرار گرفت.

سلطانی  افزود: با اجرای عملیات شستشوی شبکه توزیع آب شرب شهرستان خوی بیش از ۱۲۰ هزار مشترک از آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

وی در ادامه افزود: به منظور حفظ سلامت شهر و ساکنان، جلوگیری از چالش‌های زیست‌محیطی و همچنین پیشگیری از شیوع بیماری‌های میکروبی ناشی از آلودگی فاضلاب شهری، شست‌وشو، لایروبی و ضدعفونی‌کردن خطوط شبکه دفع فاضلاب در سال گذشته انجام شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوی اظهار داشت: در این عملیات بیش از ۱۶۲کیلومتر از مجموع شبکه اصلی و فرعی فاضلاب  و منهولهای فاضلاب توسط بخش خصوصی در قالب گروه های چند نفره و به صورت دستی و با استفاده از واترجت شست و شو و لایروبی شد.

خوی آذربایجان غربی لایروبی آب فاضلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر