کد خبر: 1061730 A

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی از ثبت نام ۸۰۰۸نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای روستا در آذربایجان غربی خبر داد.

علی مصطفوی در گفت و گو با ایلنا، با اشاره به ثبت نام ۸هزار و هشت نفر در انتخابات شوراهای روستا در استان گفت: از این تعداد ۹۸ درصد معادل ۷ هزار و ۸۷۴ نفر را آقایان و ۲ درصد معادل ۱۳۵ نفر را بانوان تشکیل می دهند.

وی افزود: ۶۲ درصد ثبت نام کنندگان دارای مدرک ابتدایی، ۱۲ درصد راهنمایی، ۶ درصد متوسطه، ۱۰ درصد دیپلم، ۲ درصد فوق دیپلم، ۶ درصد لیسانس، یک درصد فوق لیسانس و کمتر از یک درصد دارای تحصیلات حوزوی و دکترا هستند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی ادامه داد: ۸۴ درصد از ثبت نام کنندگان به صورت حضوری در بخشداری‌ها، ۹ درصد در دفاتر پیشخوان، ۳ درصد از طریق نرم افزار موبایلی و چهار درصد از طریق کامپیوتر اقدام به نام نویسی کردند.

مصطفوی اظهار کرد: ۷۵ درصد داوطلبان برای نخستین بار برای حضور در شوراهای اسلامی روستاهای استان ثبت نام کرده اند.

وی سه شهرستان استان از لحاظ بیشترین آمار ثبت نام کنندگان را، ارومیه با تعداد ۲هزار و ۲۶۷نفر  ، و مهاباد با  ۵۵۷ نفر و خوی با ۵۶۲ نفر بیان کرد.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: از مجموع ثبت نام کنندگان برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر در استان، ۹۱ درصد توسط هیات های اجرایی تایید صلاحیت شدند.

مصطفوی با اشاره به اینکه از مجموع ثبت نام کنندگان  برای شوراهای اسلامی شهر سه درصد انصراف دادند گفت: ۶ درصد نیز توسط هیات های اجرایی حائز صلاحیت تشخیص داده نشدند.

 

انتخابات اذربایجان غربی ثبت نام شورا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر