کد خبر: 1061684 A

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی:

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: تمام هم و غم دستگاه قضایی کاهش جمعیت کیفری زندان های استان است.

به گزارش ایلنا،علی اکبر گروسی در دیدار با محمدی مدیر کل جدید زندانهای آذربایجان غربی با اشاره به آثار مخرب مجازات حبس خصوصا برای خانواده زندانیان گفت: تمام تلاش دستگاه قضا کاهش جمعیت کیفری زندانیان و کاستن از تعداد کسانی است که به زندان معرفی می شوند.

وی افزود: با زندانی شدن سرپرست خانوار، خانواده زندانی با چالش های جدی مواجه می‌شود و آسیب های زیادی این خانواده ها را تهدید می کند.

گروسی ادامه داد: داد گستری استان و محاکم آن و اداره کل زندان ها در کنار هم هستند و با همکاری و همدلی موثر علاوه بر تامین امنیت زندان ها و حفظ کرامت انسانی مددجویان در صدد هستند تا زندانیان از تمام ظرفیت های قانونی خصوصا مجازات جایگزین حبس و ارفاقهای قانونی دوران محکومیت خود بهره مند شوند.

رئیس دادگستری آذربایجان غربی با تاکید بر بهره مندی از  مجازات جایگزین حبس برای زندانیان استان گفت:زندانیان با مجازات جایگزین حبس می توانند ایام محکومیت خود را در بیرون از زندان و با ارائه خدمت رایگان در خدمات عمومی مشغول شوند که این کار بسیار مفید و به نفع جامعه است .

به گزارش ایلنا, در این دیدار مجتبی محمدی بعنوان مدیر کل جدید اداره زندان ها و اقدامات امنیتی و تربیتی استان معرفی و از زحمات حمزه بروجنی مدیر کل سابق تقدیر شد.

 

آذربایجان غربی دادگستری کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر