کد خبر: 1061276 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه گفت: از اسفند سال گذشته تاکنون، ۵ میلیون بوته انواع گل در بلوارها، میادین، معابر و بوستان های سطح شهر جهت استقبال از فصل بهار کاشته شده است.

بهمن تمجیدی در گفت و گو با ایلنا، با بیان اینکه در حال حاضر روند کاشت گل‌ها در سطح شهر تدوام دارد، اظهار کرد: در جهت زیبا سازی منظر و سیمای شهری در فاز اول کاشت گلهای فصلی تعداد ۵ میلیون بوته انواع گلهای الوان در سطح شهر ارومیه کاشته شد.

وی افزود: این تعداد گل کاشته شده شامل انواع بنفشه، مینا چمنی، سینره، شب بو، ساعتی و قرنفل بوده که با کاشت در نقاط مختلف رنگ و بوی بهاری به شهر ارومیه بخشید.

تمجیدی با بیان اینکه در طول سال, چهار مرحله کاشت  انواع گل در سطح شهر انجام می گیرد، اظهار کرد:   فاز دوم کاشت گل های  بهاری نیز طی ماه های اردیبهشت و خرداد ماه صورت می گیرد.

وی بیان کرد: زیبا سازی منظر شهری با کاشت انبوه گل های بهاری توسط واحد تولیدات سازمان در راستای خود کفایی و کاهش هزینه ها تولید شده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه با گلایه از برخی شهروندان در عدم رعایت نگهداری از فضای سبز و مبلمان شهری عنوان کرد:  برخی شهروندان انصاف نکرده و فضای سبزی و مبلمان شهری را تخریب می کنند لذا با توجه به هزینه‌های زیادی که صرف امر حفظ و نگهداری فضای سبز در شهر می‌شود از آنها  درخواست می شود همیار فضای سبز  باشند و در نگهداری این فضا‌ها با سازمان همکاری کنند.

شهرداری ارومیه زیباسازی کاشت گل سیما منظر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر