کد خبر: 1060816 A

در سال گذشته صورت گرفت؛

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت: در سال گذشته، ۶ هزار و ۳۸۶ فقره انشعاب آب و فاضلاب در این شهرستان واگذار شده که ۴۴ درصد آنها را انشعاب‌ فاضلاب و ۵۶ درصد را انشعاب آب تشکیل می‌دهد.

 یدالله سلطانی در گفت و‌گو با ایلنا، با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲ هزار و ۷۵۴ انشعاب فاضلاب به مشترکان واگذار شده است گفت: در این مدت یک هزار و ۸۶۳ فقره انشعاب فاضلاب نیز در این شهرستان نصب شده است.

وی تعداد کل انشعاب های فاضلاب در شهر خوی را حدود ۴۴ هزار و ۳۲۳ فقره اعلام کرد و اظهار داشت: در حال حاضر نزدیک به ۷۰ درصد شهر خوی تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار گرفته است.

سلطانی رویکرد شرکت آب و فاضلاب خوی را تشویق مردم به استفاده از شبکه مدرن فاضلاب در این شهر عنوان کرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوی با اشاره به واگذاری بیش از ۳ هزار و ۶۳۲ انشعاب آب سال در سال ۹۹ بیان کرد: ۸۹۶  فقره انشعاب آب واگذار شده مربوط به روستاهای شهرستان و ۲ هزار و ۷۳۶فقره نیز در شهرهای تحت پوشش شرکت واگذار شده است.

وی با تاکید بر اهمیت دریافت حق انشعاب گفت: مشترکان باید قبل از هرگونه ساخت و ساز نسبت به خرید حق انشعاب آب اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوی گفت: نصب انشعاب‌های آب و فاضلاب به شکل قانونی و با مجوز، باعث دوام هرچه بیشتر اتصالات و انشعابات خواهد بود.از این رو، نصب انشعاب آب و فاضلاب بدون مجوز این شرکت جرم محسوب شده و با متخلفان این حوزه برخورد قانونی صورت می گیرد. 

وی اظهار داشت: هر مشترکی که انشعاب آب دارد و در آن منطقه، امکان واگذاری انشعاب فاضلاب موجود است، طبق قانون باید نسبت به خرید انشعاب فاضلاب اقدام کند.

رئیس هیات مدیره شرکت یکی از مشکلات حوزه مشترکان در سال گذشته را وجود حفره های خالی انشعاب فاضلاب عنوان کرد و گفت: با تلاش همکاران، حفره‌های خالی شناسایی و با ارسال پیامک یا اخطار کتبی، مشترکان را نسبت به خرید انشعاب فاضلاب مطلع شدند که روند خوبی را در این خصوص شاهد بودیم.

سلطانی ادامه داد: با توجه به وضع اقتصادی و معیشتی مشترکان خوی، فروش انشعاب فاضلاب به صورت قسطی نیز انجام می شود که این امر رضایت شهروندان را همراه داشته است.

خوی اب و فاضلاب اذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر