کد خبر: 1060319 A

آقازاده خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از افزایش تعداد مبتلایان کرونا در استان خبر داد و گفت: ۹۳۱ نفر دیگر در آذربایجان غربی به بیماری کرونا مبتلا و ۱۸۵ نفر از مبتلایان در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش ایلنا، جواد آقازاده در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه قدرت سرایت و انتقال ویروس جهش یافته انگلیسی ده برابر از ویروس معمولی بیشتر است‌، گفت: متاسفانه سن بیماران مراجعه کننده به بیمارستان پایین آمده و اغلب بیماران بد حال هستند.

وی افزود: پنج شهر استان در وضعیت نارنجی قرار دارد و متاسفانه بقیه شهرها همگی در وضعیت قرمز هستند و با این روند ممکن است تا چند روز آینده تمامی شهرهای استان در وضعیت قرمز قرار گیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با ابراز تأسف از پایین آمدن درصد استفاده از ماسک در برخی شهرهای استان گفت: در بازدید از برخی شهرستان های استان درصد استفاده از ماسک در بین مردم فقط ۲ درصد مشاهده شد و متاسفانه در این شهرها جشن‌های عروسی بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است.

وی تعداد بیماران کرونایی بستری شده در استان را ۸۷۲ نفر اعلام کرد و افزود: از کل ‌بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی، ۴۴۶ نفر ‌مبتلای ‌قطعی و ۴۲۶ نفر مشکوک بودند‎.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: طبق ‌آخرین ‌آمار، ۲۰۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان بستری شده اند و ۴۷ ‌نفر نیز تحت ونتیلاتور یا دستگاه تنفس مصنوعی قرار دارند‎. ‎

آقازاده با اشاره به اینکه هشت نفر از مردم استان آذربایجان غربی شامل۶ نفر در ارومیه، یک نفر در میاندوآب، یک نفر در اشنویه به علت ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست داده اند، افزود: کل فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به سه هزار و ۸۳۶ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی همچنین اظهار کرد: ‌در شبانه روز گذشته از سه هزار و ۳۴۹ نفر تست کرونا دریافت شده است که در ۹۳۱ نفر ‌از این تعداد نتیجه مثبت بوده است‎.

به گفته آقازاده با تکمیل ظرفیت بیمارستان های دولتی، ۲۰درصد از تخت های بیمارستان های خصوصی استان نیز به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

آذربایجان غربی کرونا بستری بیماران کرونا وضعیت قرمز کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر