کد خبر: 1059696 A

در ایام نوروز ۱۴۰۰؛

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تکاب گفت: در تعطیلات نوروز امسال ۶ هزار گردشگر داخلی از مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان تکاب بازدید کردند.

امیر مطلوبی در گفت‌وگو با ایلنا، اظهار داشت: در شرایطی که صنعت گردشگری و سفر در دنیا با توجه به شیوع همه‌گیری کرونا در شرایط کاملا متفاوتی به سر برده و با محدودیت‌های فراوانی روبرو است مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان در نوروز ۱۴۰۰ میزبان بیش از ۶ هزار گردشگر داخلی از اقصی نقاط کشور بود.

وی افزود: این در حالی بود که این مجموعه جهت حفظ سلامت گردشگران و کارکنان، رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را در اولویت خدمات خود به گردشگران قرار داد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تکاب تصریح کرد: برنامه‌ریزی و اجرای بازدیدی امن در کمال سلامت از جمله کنترل فاصله اجتماعی گردشگران ، نصب هشدارها و قوانین و ضوابط بهداشتی بازدید از مجموعه در دوران شیوع کرونا، از جمله اقدامات و خدمات مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان در ایام نوروز ۱۴۰۰ بود.

وی افزود: از دیگر اقدامات و خدمات مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان در ایام نوروز ۱۴۰۰نظارت و تنظیف مکرر سرویس‌های بهداشتی و مجموعه، جایگزین کردن شیوه‌های معرفی مجازی و اینترنتی به جای پخش بروشورها و اقلام معرفی و تبلیغاتی کاغذی،  فروش بلیط الکترونیکی و اینترنتی، التزام گردشگران به استفاده از ماسک در تمامی مسیر بازدید، کنترل و مدیریت مدت زمان بازدید بود.

مطلوبی عنوان کرد: شهرستان تکاب در ایام نوروز جزء شهرهای زرد استان آذربایجان‌غربی بود که این شرایط در حال حاضر نیز ادامه دارد.

وی عنوان کرد: همچنین توسعه زیرساخت‌های گردشگری مجموعه میراث جهانی تخت‌سلیمان، مجموعه آب‌گرم قینرجه، مجموعه تفریحی و رفاهی آب‌گرم احمدآباد، آسفالت راه دسترسی اثر طبیعی چمن متحرک و زیرسازی راه دسترسی به این اثر تاریخی از مهمترین طرح‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای اجرا شده در بخش گردشگری تکاب است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: برای معرفی بهتر و بیشتر جاذبه‌های تکاب باید تابلوهای گردشگری از مبدا محورهای ورودی به تکاب در استان‌های زنجان و کردستان نصب و مسیرهای گردشگری این شهرستان بازتعریف شود که این امر نیازمند تخصیص اعتبارات مناسب در کمیته برنامه‌ریزی تکاب است.

اذربایجان غربی تخت سلیمان تکاب نوروز ‎ ۱۴۰۰ کردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر