کد خبر: 1059238 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

معاونت خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب خوی از شناسایی ۱۵۷ فقره انشعاب غیرمجاز آب در شهرستان طی سال گذشته خبرداد.

جواد ولیزادگان در گفت و‌ گو با ایلنا، با بیان اینکه از  ۱۵۷ فقره انشعاب غیرمجاز آب شناسایی شده در سطح شهرستان خوی ، تعداد ۱۳۱ فقره، تبدیل به انشعاب مجاز و ۲۶ فقره نیز قطع و جمع آوری شد، افزود: در این راستا بیش از ۹ میلیارد و ۷۲۸ میلیون ریال از بابت هزینه آب بهای مصرفی دوران غیرمجاز نیز اخذ شد.

وی افزود: انشعابات غیرمجاز آب از معضلات جدی است و نصب انشعاب غیرمجاز علاوه بر خسارت‌های مالی، سبب هدر رفت حجم زیادی از آب شرب می‌شود.

ولیزادگان با اشاره به اینکه بیشترین انشعابات غیرمجاز شرکت مربوط به مناطق حاشیه‌نشین است و ساکنان این مناطق به‌صورت غیرمجاز از آب استفاده می‌کنند، افزود: وجود انشعابات غیرمجاز در شهرها و روستاها هزینه‌های جاری شرکت های آب و فاضلاب را افزایش داده و ارائه خدمات مطلوب به مشترکین را با مشکلات جدی مواجه می کند.

وی با بیان اینکه‌ استفاده غیرمجاز از شبکه آب بر اساس ماده ۶۶۰ قانون مجازات اسلامی جرم بوده و مشمول جریمه است، تصریح‌کرد: در واقع کسانی که از طریق انشعابات غیرمجاز به شبکه وصل می‌شوند، علاوه بر نپرداختن هزینه خدمات خود و با تجاوز به حقوق دیگر مشترکان، شبکه را در معرض خطر آلودگی قرار می‌دهند؛ به همین خاطر موضوع شناسایی انشعابات غیرمجاز با حساسیت ویژه دنبال می‌شود.

وی افزود: ایجاد عدم تعادل در شبکه توزیع آب، استفاده بی رویه از آب به دلیل عدم اندازه گیری، عدم پرداخت آب بهاء و تضییع حقوق عامه از جمله مشکلاتی است که انشعابات غیرمجاز به وجود آورده است.

انشعاب غیر مجاز آب و فاضلاب خوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر