کد خبر: 1056792 A

در ایام نوروز انجام شد؛

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی از انجام ۶۲۲مورد ماموریت اورژانسی مربوط به تصادف‌های نوروزی در آذربایجان غربی خبر داد.

به گزارش ایلنا،باقر بهرامی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در  طرح نوروزی سال گذشته ۳۴۰ مورد ماموریت مربوط به تصادف های جاده ای و شهری انجام شده بود گفت: امسال این رقم با ۲۸۲ مورد افزایش به ۶۲۲ مورد رسید.

وی افزود: از بین این ماموریت ها، ۳۹۰ مورد شهری و ۲۳۲ مورد جاده ای بود که به ترتیب ۹۲ و ۶۹ درصد بیشتر از نوروز سال گذشته است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اظهار کرد: بر اثر تصادف‌های جاده‌ای در ایام تعطیلات نوروزی امسال، ۷۲۷ نفر مصدوم شده اند که از این تعداد، ۶۲۱ مصدوم توسط اورژانس به مراکز درمانی اعزام شده‌اند.

بهرامی تصریح کرد: در طرح نوروزی امسال سه هزار و ۷۳۳ ماموریت تصادفی و غیرتصادفی توسط اورژانس در آذربایجان غربی انجام شده که در این حوزه نیز شاهد رشد ۲۳ درصدی هستیم.

وی به فعالیت ۹۵پایگاه اورژانس شهری و جاده ای در استان اشاره کرد و گفت: طرح نوروزی اورژانس، از ۲۵ اسفند آغاز شده و تا ۱۶ فروردین ماه جاری ادامه دارد.

 

اذربایجان غربی نوروز ۱۴۰۰ اورژانس جاده ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر