کد خبر: 1056544 A

دبیر هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان گفت: آذربایجان غربی قطب هیمالیانوردی کشورمان به شمار می‌رود.

علی سلیم‌زاده در گفت و گو با ایلنا، با اشاره به حضور  نفرات برجسته استان در  تیم ملی کوهنوردی همچون زنده یاد محمد اوراز،اکبر مهدی زاده،جعفر فرجی،رضا سلیمانی گفت:آذربایجان غربی قطب هیمالیانوردی ایران هست.

وی افزود: کوهنوردان استان با صعود به قله های هشت هزار متری نام استان را در تاریخ کوهنوردی زنده نگهداشته و افتخار آفرین بودند.

سلیم زاده با ابراز تاسف از نبود ورزشکار  ملی پوش در بخش سنگ‌نوردی در استان گفت: متاسفانه از ده سال گذشته فعالیت های سنگ‌نوردی در تنها سالن سنگ‌نوردی ارومیه به دلیل تمرینات تیر اندازی متوقف شده است.

دبیر هیات کوهنوردی آذربایجان غربی گفت: مجوز بهره برداری سالن شهید باکری به نام سنگ‌نوردی هست و در سایت اداره ورزش و جوانان هم به همین نام ثبت شده است ولی متاسفانه شاهد برخی ناملایمتی ها و بی انصافی ها از طرف مسئولین اداره ورزش و جوانان استان هستیم به طوریکه بیش از ده سال است درهای این سالن به روی سنگ نوردان بسته است.

وی عدم تخصص گرایی مسئولین ورزشی، اصرار به فعالیت سنتی از طرف اغلب سرپرستان و گروه‌های قدیمی، عدم توجه به رویکرد فعالیت‌های علمی به ویژه کوهنوردی فنی، عدم وجود تیم امداد و نجات مستقل، عدم همکاری هلال احمر و مسئولان ورزشی برای ارتقاء مسائل فنی و امداد و نجات از جمله مشکلات موجود در این رشته ورزشی برشمرد.

 

سنگنوردی کوهنوردی اذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر