کد خبر: 1055334 A

رئیس هیأت ورزش های ناشنوایان آذربایجان غربی از دعوت ٣ ورزشکار شایسته استان جهت حضور در دومین مرحله اردوی ارزیابی و انتخابی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان و فرنگی جهت اعزام به مسابقات قهرمانی جهان کشتی ناشنوایان ٢٠٢١ خبر داد.

عبد السلام معروفی در گفت و گو با ایلنا،با اشاره به دعوت از سه کشتی گیر ناشنوای استان به اردوهای تیم ملی گفت:  علی شکیبازاده نایب قهرمان جهان و قهرمان چندین دوره مسابقات کشوری از ارومیه ، حسین سیفلو قهرمان و دارنده چندین مدال طلای ایران از خوی و شهاب رحیمی دارنده چند مدال رنگارنگ نقره و برنز ایران از بوکان از جمله دعوت شدگان به این اردوها هستند.

 معروفی افزود: خوشبختانه قهرمانان شایسته و ارزشمندی در حوزه کشتی ناشنوایان استان فعال هستند که در صورت توجه و حمایت بیشتر می توانند مدال های رنگین بیشتری برای کشور و استان کسب کنند. 

وی با اشاره به درخشش ورزشکاران و قهرمانان ارزنده استان در عرصه های ملی و بین‌المللی و وجود حدود ١۵ ورزشکار در تیم های ملی ناشنوایان در رشته های مختلف و فعال سازی ٧ رشته از ١٧ رشته تحت پوشش هیات ، خواستار رفع تبعیض بین ورزشکاران شنوا با ناشنوا در جهت جذب ، اشتغال، پرداخت جوایز و غیره شد.

 

ناشنوایان اردوی تیم ملی کشتی اذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر