کد خبر: 1055267 A

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بوکان گفت: براساس اطلاعات پایشی موجود و شاخص "AQI" کیفیت هوا در این شهرستان برای گروه‌های حساس ناسالم اعلام شده است.

به گزارش ایلنا، بازیار با اشاره به اینکه براساس اطلاعات پایشی موجود و شاخص "AQI" کیفیت هوا در این شهرستان برای گروه‌های حساس ناسالم اعلام شده، اظهار داشت: طبق این شاخص، میزان ذرات موجود در هوای این شهرستان هم اینک ۱۵۱ میکروگرم بر متر مکعب است که این شرایط برای گروهای حساس جامعه به ویژه بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، مادران باردار و افراد سالخورده ناسالم و توصیه می‌شود که این افراد از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

وی ادامه داد: هوای بوکان از نظر شاخص‌های منواکسیدکربن، ازن، دی اکسیدنیتروژن، دی اکسیدگوگرد پاک و از نظر ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون ناسالم است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بوکان تصریح کرد: آلودگی هوا منشاء خارجی داشته و از طریق کشور عراق و وزش باد شدید وارد مرزهای غربی کشور شده و موجب آلودگی هوا شده است.

وی افزود: با قطع بارندگی در غروب روز چهارشنبه پدیده گرد و غبار بر شهرستان حاکم شد و میزان آلودگی در ساعت ۲۱ شامگاه به عدد ۱۵۱ میکروگرم بر متر مکعب رسید.

 

آذربایجان غربی آلودگی هوا بوکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر