کد خبر: 1054667 A

جباری به ایلنا خبر داد:

مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از اجرای برنامه های فرهنگی و موسیقی سنتی همزمان با فعالیت اتوبوس گردشگری در ارومیه خبر داد.

جلیل جباری در گفت و گو با ایلنا، با بیان اینکه اتوبوس گردشگری ارومیه آماده ارائه خدمات به شهروندان در ایام نوروز است، ادامه داد: این اتوبوس همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ صبح و ۱۶ الی ۱۸‌ عصر در اختیار شهروندان و گردشگران است.

وی افزود : با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی برنامه های فرهنگی و فولکلوریک در این اتوبوس اجرا می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی،خاطر نشان کرد: در آغاز فعالیت اتوبوس گردشگری، یک دستگاه اتوبوس پیش‌بینی شده و اگر استقبال شهروندان را به دنبال داشته باشد دو دستگاه اتوبوس روباز نیز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به آن افزوده می‌شود.

جباری تصریح کرد : معرفی مناطق تاریخی و گردشگری ارومیه و همچنین معرفی آئین های نوروزی و فولکلور محلی اعم از تکم گردانی و  عاشیق خوانی از جمله اهداف فعالیت اتوبوس گردشگری در سطح شهر ارومیه است.

به گفته جباری برای آشنایی بیش از پیش مردم ارومیه با میراث فرهنگی و امکان دیدنی این شهر، بازدید از مدرسه تاریخی ۲۲ بهمن، مدرسه هدایت، مسجد جامع و چند مکان گردشگری دیگر به صورت رایگان پیش‌بینی شده است.

گردشگری میراث فرهنگی ارومیه اذربایجان غربی اتوبوس گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر