کد خبر: 1054022 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی ضمن اشاره به برخورد قاطع با تورهای گردشگری غیر مجاز گفت: نسبت به تعطیلی دائمی تاسیسات گردشگری ارائه دهنده خدمات به این تورهای غیرمجاز اقدام می‌شود.

جلیل جباری در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان این مطلب اظهار داشت:‌ طبق دستور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، دستورالعمل‌های لازم برای برخورد قاطع با تورهای غیرمجاز و آمادگی لازم برای ارائه خدمات بهینه به مسافران در شرایط کرونایی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا صادر شده است.

وی افزود: بر این اساس در ایام نوروز با برنامه‌ریزی و هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه در سطح استان اقدامات لازم برای پایش و کنترل تورها و گشت‌ها به عمل آمده و نسبت به رصد ویژه فضای مجازی به منظور کنترل و نظارت بر محتوای تبلیغی آنها در زمینه خدمات گردشگری اقدام می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی ادامه داد: در همین راستا ارائه خدمات اقامتی به تورهای غیرمجاز توسط تاسیسات گردشگری فاقد وجاهت حقوقی و غیر حرفه‌ای بوده و ضمن تشدید نظارت‌ها متخلفان علاوه بر جریمه نقدی به مراجع دادگستری معرفی می‌شوند تا نسبت به تعطیلی دائمی محل فعالیت آنها اقدام شود.

وی تصریح کرد: همه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری باید بر اساس فرم قرارداد تیپ گشت‌ها نسبت به انعقاد قرارداد رسمی با مسافران و گردشگران از طریق سامانه جامع دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گشت(سادرا) به نشانی ta.mcth.ir  اقدام کنند.

گردشگری نوروز ارومیه اذربایجان غربی تور غیر مجاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر