کد خبر: 1053589 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی گفت: جمعیت هلال احمر استان در طول تعطیلات نوروزی با ۲۰ پایگاه امداد و نجات در خدمت مسافران و هموطنان عزیز خواهد بود.

به گزارش ایلنا،امیر جعفرزاده با بیان این مطلب اضافه کرد: در طرح امداد و نجات نوروزی، یک هزار و ۷۶۴ نفر روز از نجاتگران در پایگاه‌های امداد و نجات در سطح استان جهت پاسخگویی به حواث احتمالی حضور خواهند داشت.

وی اظهار کرد: این طرح از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه همزمان با سراسر کشور و با هدف کاهش تلفات در طول تعطیلات نوروزی اجرا می شود. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی با بیان اینکه در این طرح ۲۰ پست امداد و نجات در سطح استان فعال خواهند بود، تصریح کرد: ۱۶ پایگاه جاده ای، ۲ پایگاه کوهستانی، یک پایگاه امداد هوایی و یک تیم واکنش سریع در محورهای مواصلاتی استان در این طرح فعال بوده و به هموطنان عزیز خدمات امدادی ارائه می کنند.

جعفرزاده با اشاره به امکانات به کار گرفته شده در این طرح اظهار کرد: جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌غربی با استفاده از ظرفیت ۵۱ دستگاه خودرو در این طرح که شامل ۱۷ دستگاه خودروی آمبولانس، ۱۲ دستگاه خودروی نجات و ۲۲ دستگاه خودرو امدادی پشتیبان خدمات امدادی ارائه خواهد کرد. 

جعفرزاده در خصوص کنترل تردد در مبادی مرزهای رسمی کشور اعم از زمینی، هوایی و دریایی که در حال اجرا است، گفت: در این طرح ۵ پست در استان آذربایجان غربی مشغول ارائه خدمات مربوط به پیشگیری از شیوع و کنترل بیماری منحوس کرونا باهماهنگی دانشگاه علوم پزشکی درمبادی ورودی و فرودگاه ارومیه خواهند بود.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر مثل همیشه در آمادگی کامل به سر می برد، افزود: شماره اضطراری ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روزی برای پاسخگویی آماده بوده و هموطنان عزیز می توانند با گوشی های بدون سیم کارت و بدون شارژ ریالی هم با این شماره تماس بگیرند.

 

آذربایجان غربی نوروز هلال احمر پایگاه امداد نجات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر