کد خبر: 1051625 A

نیکبخت خبر داد:

رئیس پارک علم و فن آوری آذربایجان غربی از اشتغال ۶۴۰ نفر در پارک علم و فن آوری استان خبر داد‌.

به گزارش ایلنا، علی محمد نیکبخت در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: مجموعه پارک علم و فناوری به صورت حرفه‌ای و با هدف توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش‌بنیان در حال فعالیت است تا بتواند نیاز جوانان نخبه آذربایجان غربی را فراهم کند.

وی افزود: پارک علم و فن آوری در مساحتی به میزان ۱۷ هکتار راه اندازی شده که ۱۲۰ شرکت فن آور و دانش‌بنیان در آن فعالیت دارند.

نیکبخت از اشتغال ۶۴۰ نفر به صورت مستقیم در این پارک خبر داد و گفت: مسئولان پارک تمام تلاش خود برای جذب نخبگان و بکارگیری آنان در توسعه استان را به کار گرفته اند.

نیکبخت با بیان اینکه طی سال ۹۸ تملک سوله صنعتی در اختیار پارک قرار گرفته است، افزود: بعد از تملک این مکان هشت واحد دانش بنیان در این مکان مستقر شده و کارهای تولید خود را آغاز کرده اند.

رئیس پارک علم و فن آوری آذربایجان غربی همچنین از راه اندازی فن بازار منطقه ای در پارک علم و فناوری خبر داد و گفت: فن بازار کار اتصال تقاضا و بازار را برعهده دارد.

نیکبخت تصریح کرد: واحدهای فن آور مستقر در پارک از تسهیلات بدون بهره و تخفیفات ویژه واگذاری زمین بهره مند می‌شوند.

رئیس پارک علم و فن آوری آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: مرکز نو آوری و استارت آپ شهر هوشمند در بافت تاریخی دانشگاه ارومیه راه اندازی شده است که توسعه کسب و کارهای شهر هوشمند از مهمترین اهداف راه اندازی این مجموعه با همکاری دانشگاه ارومیه است.

به گفته وی شرکت های فن آور آسیب دیده از کرونا از بسته های ویژه حمایتی در جهت توانمند شدن استفاده کردند.

وی همچنین از راه اندازی اولین ماهواره خصوصی کشور در پارک علم و فن آوری استان خبر داد و گفت:کاربرد این ماهواره در صنایع ارتباطی و هواشناسی است.

نیکبخت،یکی از مشکلات استان را ترویج شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد و گفت: خوشبختانه کارگزاری صندوق شکوفایی شرکت های دانش بنیان توسط یکی از شرکت های مستقر در پارک اخذ شده که روند تبدیل شرکت ها به دانش بنیان را تسهیل کرده است.

ارومیه دانش بنیان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر