کد خبر: 1050458 A

به مناسبت سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌ها عمومی؛

به مناسبت سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کتابخانه عمومی سید کامل امامی شهرستان بوکان افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، کتابخانه سید کامل امامی شهرستان بوکان همزمان با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور محمد امین‌زاده فرماندار بوکان؛ خدیجه معصومی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، ملاعباس احمدی امام جمعه بوکان؛ بابک رستم پور شهردار بوکان؛ علی وجد قزلجی رئیس شورای شهر بوکان؛ خالد یوسفی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان به بهره برداری رسید.

فرماندار شهرستان بوکان در آئین افتتاح این کتابخانه ضمن تقدیر از شهرداری و شورای اسلامی شهرستان جهت مساعدت  در افتتاح این کتابخانه اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی عامل افزایش نشاط عمومی و رشد تعاملات اجتماعی هستند وبا توجه به نرخ رشد جمعیت و توسعه شهری در این شهرستان، نیازمند توسعه فضاهای فرهنگی در این شهرستان هستیم.

خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان  گفت: خدا را شاکریم که در ایام هفدمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، تلاش‌ها برای افتتاح یک کتابخانه‌عمومی دیگر، یک پایگاه رشد  فرهنگی و اجتماعی و مرکز علم و آگاهی به مجموعه کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوکان محقق شد.

وی افزود: در اجرای مصوبه شورای اسلامی شهر بوکان و تأییدیه فرمانداری بوکان، به منظور توسعه فضای کتابخانه‌ ای در شهرستان، ضرورت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و برخورداری مردم منطقه علی آباد و اسلام آباد از امکانات کتابخانه های عمومی، شهرداری بوکان حق انتفاع رایگان از طبقات یک و دو ساختمان را به اداره کل کتابخانه‌های استان واگذار کرد.

معصومی تصریح کرد: این کتابخانه از محل اعتبارات بازآفرینی شهری و با اجرای اداره راه و شهرسازی شهرستان احداث شده است. اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان  به جهت اهمیتی که برای توسعه فرهنگ کتابخوانی و فضای کتابخانه‌ای قائل است؛ با اخذ مجوزهای لازم در حداقل زمان ممکن و با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ریال این کتابخانه را تجهیز و آماده بهره برداری کرد. 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ادامه داد: این کتابخانه که به نام عارف و  شاعر شهیر بوکان  نام گذاری شده است با   ۳۲۸ متر مربع زیر بنا و مساحت ۲۰۰ متر مربع در بخش‌های مختلفی چون بخش کودک، نشریات، مرجع، سالنهای مطالعه، مخزن، نشریات، نوجوان و علم و ...  و با  ۳۰۰۰جلد کتاب آماده ارائه خدمات به اقشار مختلف مردم در سطح شهرستان است.

معصومی اظهار داشت:  امید است با هم افزایی و همگرایی ارگانها و دستگاهها با یکدیگر، چنین اتفاقات فرخنده ای تداوم یابد و در سال آتی با افتتاح پنجمین کتابخانه در شهرستان بوکان،  به شاخص‌های فضای کتابخانه ای نزدیک تر شویم.

به گزارش ایلنا، آذربایجان‌غربی، دارای ۷۲ باب کتابخانه عمومی نهادی و ۲۴ کتابخانه عمومی مستقل و مشارکتی است که با بیش از یک میلیون ۴۰۰ هزار منبع اطلاعاتی به اقشار مختلف خدمات کتابخانه ای ارائه  می دهند.

امام جمعه رئیس شورای اسلامی شهر شاخص کتابخانه های عمومی کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر