کد خبر: 1050171 A

با حضور مسئولان استانی و کشوری؛

سومین یادواره شهدای غواص آذربایجان غربی با حضور مسئولان استانی و کشوری در یادمان شهدا واقع در محوطه دانشگاه فنی حرفه ای شهید قاضی طباطبایی ارومیه برگزار شد.

به گزارش ایلنا، سومین یادواره شهدای غواص آذربایجان غربی با حضور مسئولان استانی و کشوری در یادمان شهدا واقع در محوطه دانشگاه فنی حرفه ای شهید قاضی طباطبایی ارومیه برگزار شد.

رضا مهدی، معاون فرهنگی و دانشجویی کشور در این مراسم با اشاره به برگزاری سومین دوره این یادواره گفت: تاکنون سه دوره از یادواره شهدای غواص طی سال‌های ۹۵، ۹۷ و ۹۹ برگزار شده است.

مهدی هدف از برگزاری این جشنواره‌ها و یادواره‌ها را استخراج الگوی مناسب برای خط سیر جوانان و دانشجویان عنوان کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی کشورافزود: خون شهدا آبیاری کننده مکتب اسلام و شهادت است و برای بهره‌مندی نسل جوان از این مکتب باید الگوسازی مناسب  صورت گیرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه آذربایجان غربی سه دوره از یادواره شهدای غواص را برگزار کرده است و امیدواریم نهادهای بیرونی همچون سپاه، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بسیج در برگزاری این یادواره‌ها بیشتر یاری کنند تا در سطح شان شهدا برگزار شود.

مهدی با بیان اینکه شهدای غواص به جهت نحوه شهادتشان در بین شهدا ارج و قرب خاصی دارند، گفت: سال آینده یادواره چهارم شهدای غواص در سطح ملی برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی کشور افزود: ۹۰۰ کانون و انجمن در دانشگاه های فنی حرفه ای سراسر کشور فعالیت دارند که انجمن‌ها در حرکات سالانه و کانون‌ها نیز در جشنواره‌های رویش شرکت می‌کنند.

مهدی همچنین از برگزاری جشنواره رویش در دانشگاه مازندران خبر داد و گفت: بنا به شرایط کرونایی در مورد برگزاری این جشنواره به صورت حضوری تصمیم گیری خواهد شد.

آذربایجان غربی بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران معاون نسل جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر