کد خبر: 1047884 A

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت آذربایجان غربی انتشار فیلم هجوم مردم در صف روغن نباتی را شیطنت برخی افراد عنوان کرد.

به گزارش ایلنا،طی روزهای گذشته فیلمی از هجوم برخی از شهروندان به انبار یکی از فروشگاه های توزیع روغن در ارومیه منتشر شد. در این باره غلامرضا بابایی در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به انتشار فیلم هجوم مردم برای خرید روغن نباتی در ارومیه افزود: متاسفانه این فیلم در انبار یکی از فروشگاه‌های زنجیره ای این شهر گرفته شده و انتشار آن، شیطنت عده ای از افراد بوده است.

وی با اشاره به اینکه شرکت های معین تامین کننده روغن نباتی مورد نیاز استان، روغن جامد در حد نیاز مصارف صنفی، صنعتی و خانوار را توزیع نمی‌کنند، اظهار داشت: به همین خاطر اختلاف قیمت بازار و مصوب حین توزیع، موجب وجود صف بین متقاضیان می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات در راستای تامین روغن مورد نیاز در استان، استفاده از روغن جامد در شهرستان های جنوبی استان است که میزان مصرف را بالا می برد.

بابایی اضافه کرد: در حال حاضر روغن نباتی مایع و سرخ کردنی مورد نیاز خانوار به صورت خوراکی و سرخ کردنی در سطح تمامی فروشگاه های زنجیره ای آذربایجان غربی توزیع شده است.

وی ادامه داد: همچنین مباشران تامین کننده روغن نباتی، به کارخانه های معین استان معرفی شده اند تا روغن مورد نیاز مصارف مختلف را به میزان نیاز تامین کنند.

وی گفت: در زمان توزیع، ضمن هماهنگی با فرمانداران، بازرسان مقیم در سطح عرضه حضور مستمر دارند تا ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی تخلفی در سطح عرضه صورت نگیرد.

گزارش خبرنگار ایلنا، حاکی از خالی بودن قفسه های روغن در فروشگاه‌های زنجیره ای ارومیه است.

شهروندان از نایاب بودن این ماده خوراکی در شهر ارومیه ناراضی هستند .

در برخی فروشگاه ها نیز  روغن خوراکی دوبرابر قیمت روی جلد عرضه می شود.

در روزهای کرونایی شهروندان در صف های طولانی منتظر خرید روغن هستند و در برخی فروشگاه ها روغن با کد ملی عرضه می شود.

 

صنعت معدن تجارت آذربایجان غربی صف روغن نباتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر