کد خبر: 1047301 A

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی گفت : تا پایان بهمن ماه سال جاری بالغ بر ۵۰ هزار وسایل نقلیه سنگین به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند.

به گزارش ایلنا، فروغ فاریابی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی با اشاره به فعالیت ۷ مرکز معاینه فنی وسایل سنگین در سطح استان اظهار کرد : طبق آمار تا پایان بهمن ماه سال جاری بالغ بر ۵۰ هزار وسایل نقلیه سنگین به این مراکز مراجعه کردند که از این تعداد نزدیک شش هزار و پانصد وسیله نقلیه از تست های مربوطه رد شدند.

فاریابی افزود : هفت مرکز معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین استان شامل دو مرکز در شهرستان ارومیه و پنج مرکز دیگر در هر کدام از شهرستانهای سلماس ، مهاباد ، خوی ، میاندوآب و بوکان است که در یازده ماهه نخست سال جاری بیشترین پذیرش وسایل نقلیه سنگین جهت معاینه فنی به ترتیب در شهرستانهای ارومیه ، خوی و مهاباد انجام گرفته است.

 وی به انجام انواع آزمایش های فنی در این مراکز اشاره نمود و گفت : در این مراکز انواع آزمایشات از قبیل : آزمایش میزان آلایندگی ، میزان صدا ، تست سرعت ، تست ترمزها ، نور چراغ ها ، باک غیر استاندارد ، آج لاستیک و سایر آزمایشهای فنی مشابه از وسایل نقلیه سنگین گرفته می شود.

 این مقام مسئول در خاتمه اظهار داشت : بیشترین دلایل ردی وسایل نقلیه سنگین از مراکز فنی مشکلات مربوط به سیستم ترمزها ، آلایندگی و میزان کدری دود و نیز سیستم نور چراغ ها بوده است.

 

آذربایجان غربی حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر