کد خبر: 1046306 A

در پنج ماهه دوم سالجاری؛

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی آذربایجان غربی از متلاشی شدن ۶۷ باند مواد مخدر در پنج ماهه دوم سال‌جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ شمسعلی حق‌وردیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه در پنج ماهه دوم سال‌جاری ۲ تن و ۳۰۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده گفت: بیشترین کشفیات مربوط به تریاک با یک تن و ۶۳۱ کیلوگرم است.

وی مقابله و مبارزه با توزیع کنندگان و قاچاق مواد مخدر را از اهم وظایف پلیس مواد مخدر   دانست و خاطر نشان کرد: در همین راستا ۶۷ باند مواد مخدر منهدم و ۲۸۳دستگاه انواع خودرو و موتورسیکلت و مجموعا ۲۳۰ هزار قرص روانگردان کشف و توقیف شده است.

رئیس پلیس مبارزه با  مواد مخدر آذربایجان غربی از دستگیری ۶هزار و ۶۱۱نفر در راستای مبارزه با مواد مخدر در استان خبر داد و یاد آور شد:از این تعداد  ۴هزار و ۸۸۴ نفر معتاد بودند.

حقوردیان با اشاره به اینکه یکی از سیاست های پلیس مواد مخدر ایجاد ضربه به بنیان اقتصادی سوداگران مرگ است، گفت: در همین راستا ۷۰۹ فقره کنترل محورهای مواصلاتی استان و پاکسازی مناطق آلوده صورت گرفته که مجموعا ۱۲۳ میلیارد تومان به بنیان اقتصادی قاچاقچیان ضربه وارد شده است.

وی با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی  در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار گرفته و نقطه‌ی اتصال آسیا به اروپا است گفت: بیشترین مواد مخدر کشف شده در استان مربوط به صادرات این مواد به اروپا بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۴ درصد رشد داشته است‌.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌غربی اظهار داشت: بیشترین کشفیات مواد مخدر از پایانه مرزی بازرگان ماکو انجام شده است.

پلیس مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر اذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر