کد خبر: 1045599 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس سازمان سیما منظر وفضای سبز شهرداری ارومیه گفت: از تجهیز فضای سبز ارومیه به آبیاری نوین خبر داد.

بهمن تمجیدی در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به احداث کمربند سبز شهری در ارومیه گفت: در حال حاضر در دو بخش دره صدرا و ۱۴ هکتار از خانقاه که بخشی از کمربند سبز ارومیه را تشکیل می دهد مشکل معارض وجود دارد  که در حال طی کردن مراحل قانونی برای حل این مشکل است.

وی افزود: در صورت حل مشکلات معارضه  این دو منطقه که مانع اجرای عملیات شده اند به زودی کار اجرای عملیاتی این قسمت از کمربند سبز ارومیه شروع می شود.

تمجیدی خاطر نشان کرد: کاشت نهال در پارک فرشته به اتمام رسیده و مراحل طراحی پارک بشارت نیز تمام شده و تا پایان امسال کاشت این قسمت از کمربند سبز ارومیه به اتمام می رسد.

وی ادامه داد: اجرای طرح کمربند سبز علاوه بر حفظ محیط زیست از تجاوز و ساخت وسازهای غیر مجاز در حاشیه شهر و تخریب باغ ها جلوگیری می کند.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه ۱۲۹پارک در ارومیه وجود دارد، اظهار کرد: سرانه فضای سبز در ارومیه ۱۱.۸۶ متر مربع است که در تلاش برای رساندن به ۱۵ متر مربع هستیم.

تمجیدی با تاکید به اینکه کل فضای سبز ارومیه ۹۱۱.۱هکتار است، یادآور شد: بیش از ۸۷۵۰ متر مربع از فضای سبز ارومیه به آبیاری های نوین مجهز شده و بیش از ۳۳ هزار مترمربع نیز در حال تجهیز است.

ارومیه فضای سبز شهری ابیاری نوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر