کد خبر: 1045118 A

سلطانی مطرح کرد:

با توسعه زیرساخت ها و سامانه های الکترونیک خدمت‌رسانی و کسب رضایتمندی مشترکین از مهمترین اولویت های شرکت آب وفاضلاب خوی است.

به گزارش ایلنا، یدالله سلطانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوی، ضمن تشریح نحوه عملکرد سامانه خدمات غیرحضوری مشترکین این شرکت گفت: خدمت رسانی به مشترکین و کسب رضایت‌مندی مشترکین از مهمترین اولویت های شرکت آب و فاضلاب خوی است و درجهت تحقق این موضوع توصیه می شود مشترکین محترم با توجه به مزایای استفاده از خدمات غیر حضوری برای خود و جامعه و نیز شیوع بیماری کرونا از این بستر استفاده کنند.

سلطانی افزود: در زمان حاضر که افزایش ترددها باعث بروز مشکلاتی همچون اتلاف وقت ، صرف هزینه و به ویژه در شرایط کنونی شیوع ویروس کووید ۱۹ که رفت و آمدها باعث انتشار بیشتر بیماری می شود و نیز اجرای طرح تکریم ارباب رجوع استفاده از خدمات غیر حضوری که بستر آن در شرکت آب و فاضلاب خوی فراهم شده است از این خدمات بیشتر استفاده کنند.

مدیر عامل شرکت با بیان اینکه پرداخت به موقع قبوض آب بهاء برای خدمت رسانی بهتر به مشترکین ضروری است، گفت : توجه به هزینه بالای تامین و توزیع آب و کمبود منابع تأمین آب ، مدیریت مصرف این ماده حیاتی را بسیار حایز اهمیت کرده است و پرداخت به موقع قبوض آب بهاء می تواند شرکت را در خدمت رسانی بهتر به مشترکین کمک کند.

وی افزود: سعی کرده ایم همه خدماتی قابل ارائه شرکت را در دفاتر پیشخوان و سامانه ۱۲۲ ونیزاز طریق درگاه اینترنتی شرکت جهت خدمت رسانی به مردم ارائه کنیم.

رئیس هیات مدیره شرکت بیان داشت: سامانه دریافت خدمات غیر حضوری شرکت چندین سال است که استقرار یافته و با توجه به یکپارچگی دو شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی در سال گذشته، با بروزرسانی اطلاعات سامانه، این نرم افزار هم به مشترکین شهری و هم به مشترکین روستایی خدمات ارائه می‌دهد .

سلطانی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر صد درصد پرداخت قبوض آب بهاء بصورت غیر حضوری انجام می گیرد.

مدیرعامل شرکت از مشترکین خواست با ورود به این سامانه ،خدماتی مانند خود اظهاری کارکرد کنتور و دریافت آنلاین قبض محاسبه شده جدید ، پرداخت صورتحساب آب بهاء ،درخواست انشعاب آب و فاضلاب ، تغییر نام مالک ، مشاهده سوابق گذشته صورتحساب و پرداختی آن، تغییرکاربری و… را به صورت غیرحضوری دریافت نمایند.

سلطانی با تاکید بر لزوم حذف قبوض کاغذی آب بهاء و اطلاع رسانی آن از طریق پیامک تلفن همراه از مشترکین خواست در این زمینه با شرکت آب و فاضلاب خوی همکاری نمایند.

الکترونیک تلفن همراه خدمت رسانی خدمت رسانی به مردم نرم افزار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر