کد خبر: 1043871 A

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان‌غربی گفت: مبلغ حق بیمه روستاییان استان بین سه میلیون و ٩٠٠ هزار تا ١١ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال تعیین شد که متقاضیان می‌توانند با پرداخت آن از مزایای آن به ویژه بازنشستگی بهره‌مند شوند.

یونس معزز در گفت وگو با ایلنا،  اظهار داشت:مبلغ حق بیمه روستاییان استان بین سه میلیون و ٩٠٠ هزار تا ١١ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال تعیین شد که متقاضیان می‌توانند با پرداخت آن از مزایای آن به ویژه بازنشستگی بهره‌مند شوند.

وی افزود: روستاییانی که توانایی پرداخت این میزان حق بیمه را ندارند می‌توانند آن را به صورت اقساطی در ۲ قسط به‌صورت اقساط ۶ و سه ماهه پرداخت کنند.

معزز افزود: ۱۰۲ کارگزاری فعال بیمه‌ای در سطح استان فعال است و هر فرد می‌تواند با مراجعه به این دفاتر با پرداخت مبلغ موردنظر خود را بیمه کند.

وی اظهار داشت: روستاییان مشمول این بیمه ساکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر با پرداخت ۱۵ سال حق بیمه و در سن بعد از ۶۵ سالگی، بازنشسته شده و هر ماه مستمری می‌گیرند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان‌غربی بیان کرد: مشاغل ۲۰ گانه بخش‌های مختلف کشاورزی با تایید اداره کل جهاد کشاورزی یا نظام صنفی کشاورزی محل سکونت به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان درمی‌آیند.

معزز ادامه داد: مشاغل زیربخش دامپزشکی، مکانیزاسیون، صنایع تبدیلی و تکمیلی، امور دام، منابع طبیعی و تولیدات گیاهی از جمله مشاغلی هستند که می‌توانند از خدمات صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه همه اقشار جامعه نیازمند بیمه اجتماعی هستند، اضافه کرد: اقشار آسیب‌پذیری چون روستاییان و کشاورزان از اولویت و ضرورت بیشتری برای زیرپوشش قرار گرفتن بیمه برخوردار هستند

 

اذربایجان غربی بیمه روستاییان و عشایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر