کد خبر: 1043610 A

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان:

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از تدوین استانداردهای لازم برای ورود سیب درختی استان به بورس کالا خبر داد.

به گزارش ایلنا، عزیز امانی در جلسه بررسی روند ورود سیب به بورس کالا که با حضور نمایندگان تشکل های مربوطه تشکیل شد، گفت: آذربایجان غربی با تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن در سال قطب تولید این محصول در کشور به شمار می رود که ارزش اقتصادی بالایی برای منطقه و کشور به همراه دارد.

وی ادامه داد: عرضه سیب در بورس کالا نه تنها مشکل فروش داخلی این محصول را حل می کند، بلکه بورس کالا می تواند در فروش صادراتی سیب نیز راهکارهایی را به کشاورزان استان ارائه دهد.

امانی ارزش ریالی تولید این محصول در استان را افزون بر ۴۰ هزار میلیارد تومانی اعلام کرد و گفت: متاسفانه سالهاست شیوه داد ستد این کالا به شکل سنتی بوده و لازم است تا با فراهم آوردن ساز و کارهای لازم به منظور ایجاد اطمینان در طرفین معامله و کشف نرخ واقعی کالا و شفافیت خرید و فروش و نیز معرفی محصول فروشنده به تعداد بیشتر خریداران این محصول مهم و استراتژیک استانی در بورس کالا عرضه و داد و ستد شود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی  یادآور شد: برای ایجاد ساز و کار های لازم یکی از کارگروه های فعال در این فرایند کارگروه تدوین استاندار محصول بوده که اولین جلسه ان تشکیل و موارد مربوطه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که امیدواریم در روزهای آتی شاهد عملیاتی شدن آن باشیم.

آذربایجان غربی بورس کالا ارومیه سیب درختی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر